www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
6 Grudzień 2017 Środa - 18 RabiulAwwal 1439   
Strona odwrotna

Cuda Muhammeda (alejhisselam)-11

58. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) wyslal do Króla Persji Husrewa Perwiz list z zaproszeniem przyjęcia wiary. Nikczemny Husrew porwal list na kawalki i zamordowal poslańca. Gdy Prorok (sallallahu alejhi we sellem) uslyszal o tym, to bardzo się zasmucil i powiedzial: „O mój Stworzycielu! Tak jak on mój list zniszczyl, tak zniszcz jego majątek!” Za czasów Proroka (sallallahu alejhi we sellem) Husrew zostal zamordowany kindżalem przez swego syna. Zaś w czasach kalifatu szanownego Omera Persja zostala calkowicie opanowana przez muzulmanów. Nie pozostalo nic z posiadlości Husrewa i żaden z jego potomków.

59. Gdy Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) na halach targowych informowal o nakazach i zakazach Allahu Teala i na ten temat udzielal rad, to podszedl do niego z tylu nikczemnik o imieniu Hakem bin As (ojciec Merwany) i drwil z niego mrugając oczyma, marszcząc swoją twarz. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) odwrócil się do niego i widząc to brzydkie zachowanie powiedzial: „Zostań w takim stanie, jaki dokladnie pokazujesz!” Do śmierci jego twarz pozostala w takich tikach.

60. Allahu Teala chronil Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) przed nieszczęściami. Ebu Dżehil byl Jego największym wrogiem. Gdy podniósl kamień, by uderzyć nim w glowę blogoslawionego Proroka, to ukazal ramiona Proroka w postaci dwóch węży. Ze strachu opuścil on kamień i uciekl.

61. Podczas spelniania modlitw przez Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) w Kaabe ponownie ten nikczemnik Ebu Dżehil, gdy chcial napaść na Niego z nożem, to nagle zacząl z powrotem uciekać. Gdy jego przyjaciele spytali się, dlaczego się przestraszyl, to powiedzial: „Zobaczylem pomiędzy Muhammedem (sallallahu alejhi we sellem) a mną rów wypelniony ogniem. Tam wielu ludzi czekalo na mnie. Gdybym zrobil jeden krok, to zlapaliby mnie i wrzucili do ognia.” Muzulmanom, którzy o tym uslyszeli i pytali, Prorok (alejhisselam) odpowiedzial: „Aniolowie Allahu Teala zlapaliby go i roznieśli na kawalki.”

62. W trzecim roku po Hidżret podczas wojny pod Katfan, gdy odpoczywal pod drzewem, to podszedl do Niego niewierzący zapaśnik Da’sur z mieczem mówiąc: „Kto uratuje ciebie ode mnie?” Na to Prorok (alejhisselam) odpowiedzial: „Allah mnie uratuje.” Wtedy ukazal się Archaniol Dżebrail (alejhisselam) w postaci czlowieka i uderzyl w klatkę piersiową niewierzącego. Upadając upuścil on miecz, który podniósl Prorok (alejhisselam) pytając się: „A ciebie, kto uratuje ode mnie?” Odpowiedzial mu tymi slowami: „Nie ma od ciebie lepszego, który móglby mnie uratować.” Wybaczyl mu i puścil go. Da’sur przyjąl Islam, dzięki niemu uwierzylo wielu innych ludzi.

63. W czwartym roku po Hidżret w miejscowości Beni Nadir, gdy Prorok (alejhisselam) rozmawial ze swoimi towarzyszami pod murami, które należaly do żydów, to pewien żyd chcial zrzucić na nich wielki mlyński kamień. Gdy wyciągnąl on ręce, by podnieść ten kamień, to jego obie ręce uschly.
Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies