www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
7 Grudzień 2017 Czwartek - 19 RabiulAwwal 1439   
Strona odwrotna

Cuda Muhammeda (alejhisselam)-12

64. W dziewiątym roku po Hidżret przybywali z daleka wielkimi tlumami ludzie, którzy przyjmowali Islam. Wśród nich wmieszalo się dwóch niewierzących Amir i Erbed. Gdy Amir mówil do Proroka (alejhisselam), że przyjęli oni Islam, Erbed stanąl z tylu i chcial wyciągnąć miecz z pochwy, jednak nie potrafil poruszyć rękoma. Gdy Amir dawal znak z naprzeciwka, „na co czekasz?” to Prorok (alejhisselam) powiedzial: „Allahu Teala chroni mnie przed zlem, które chcieliście mi obaj uczynić.” Potem, gdy stamtąd odeszli, Amir spytal się Erbeda, dlaczego nie dotrzymal slowa. Erbed odpowiedzial: „Co moglem zrobić? Za każdym razem, gdy chcialem wyciągnąć miecz, to widzialem ciebie pomiędzy nami.” Kilka dni później, gdy byla ladna pogoda, to nagle niebo pogrążylo się w chmurach. Piorun spadl na Erbeda i zmarl on ze swoim wielblądem.

65. Pewnego dnia Prorok (alejhisselam) dokonując ablucji po nalożeniu jednego z butów, gdy wyciągnąl rękę po drugi, przylecial ptak, chwyciwszy but wytrzepal go. Wylecial z niego wąż. Potem polożyl ten but na miejsce. Od tamtej pory wytrzepywanie butów przed nalożeniem jest sunną.

66. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) wyznaczal strażników, by go chronili podczas walk i na pustyni. Gdy zostal zeslany 67.werset sury Maide: „Allah chroni ciebie przed szkodliwymi czynami ludzi,” to zrezygnowal z tego. Od tamtej pory chodzil sam wśród wrogów, sam spal, nikogo się nie bal.

67. Enes bin Malik (radyjallahu Teala anh) posiadal chusteczkę Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem), który wycieral nią swoją blogoslawioną twarz. Enes używal jej i gdy się zabrudzila, to wrzucal ją do ognia. Brud spalal się, a chusteczka nie palila się, tylko stawala się czysta.

68. Gdy napil się wody zaczerpniętej wiadrem ze studni i pozostalą wlewal z powrotem do studni, to zawsze ze studni wydobywal się przepiękny zapach.

69. Utbe bin Firkadin (radyjallahu Teala anh) zachorowal na chorobę zwaną Urtiker, która pokryla jego cialo bąblami. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) rozebral go i swoimi blogoslawionymi rękoma nacieral jego cialo swoją śliną. Chory wyzdrowial, cialo zaś pięknie pachnialo. Ten stan trwal bardzo dlugo.

70. Przewodnik niewierzących w Medynie Abdullah bin Ubej bin Selul krótko przed swoją śmiercią zawolal do siebie Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem). Blagal go, by zrobil mu calun z noszonej przez Proroka (alejhisselam) koszuli. Z tego względu, że bylo jego zwyczajem dawanie tego, o co go proszono, dal mu swoją koszulę. A nawet podczas pogrzebu odmówil modlitwy pogrzebowe. Tysiąc niewierzących w Medynie wpadlo w zachwyt wobec tego dobrodziejstwa Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) i przyjęlo Islam.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies