www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
13 Marzec 2019 Środa - 6 Radzab 1440   
Strona odwrotna

Dlaczego Prorokowie zostali zeslani?

Allahu Teala litując się nad ludźmi zeslal im Proroków (alejhimussalewatu wetteslimat). Poprzez nich wskazal ludziom prawidlową drogę, nawoluje ich do siebie. Zaprasza do Raju (Dżennet), które jest miejscem okazania Jego aprobaty i milości. Rozum będąc środkiem znalezienia tego, co jest dobre i prawidlowe nie jest samodzielnie wystarczający w poszukiwaniu. Zostal uzupelniony przyjściem Proroków (alejhimussalewatu wetteslimat). W ten sposób też ludzie zostali pozbawieni pretekstów i usprawiedliwień.

W religii islamskiej istnieje wiele spraw, których nie jest się w stanie pojąć rozumem. Nie istnieje w niej jednak nic, co nie byloby niezgodne z rozumem. Gdyby bylo możliwe poznanie i prawidlowe znalezienie poprzez rozum wiedzy o życiu pozagrobowym, z czego Allahu Teala jest zadowolony i niezadowolony, sposoby Jego czczenia, to nie zaistnialaby wtedy potrzeba zeslania tak wielu Proroków. Ludzie wtedy potrafiliby zobaczyć i znaleźć wszystko to, co jest im potrzebne w zyskaniu szczęścia na ziemi i po śmierci. Z tego powodu, że żaden rozum nie jest w stanie tej wiedzy znaleźć i rozstrzygnąć, Allahu Teala w każdym wieku i wszędzie na świecie zeslal Proroka. Calemu światu jako ostatniego z nich i nie zmieniając tego stanu do końca istnienia świata zeslal jako Proroka Muhammeda (alejhisselam). W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzenie bez rozpatrywania rozumem w to, o czym glosili ci Prorocy. Bycie poslusznym Prorokom (alejhimussalatu wesselam) jest potrzebą okazaną przez rozum, chcianą i upodobaną przez Allahu Teala drogą.

My z tego względu, że jesteśmy wspólnotą (ummeti) Muhammeda (alejhisselam), powinniśmy być jemu podporządkowani. W tym celu powinniśmy doprowadzić nasze wierzenie (itikad) do formy zgodnej z gloszoną przez uczonych sunna. Zyska się to poprzez czytanie napisanych przez nich książek fykyh, które uczą sposobu spelniania naszego ibadet (dokonywanie modlitw, obowiązków, dobrych uczynków w religii islamskiej, poprzez które czci się, sluży się Allahu Teala) i książek o etyce, które ukazują, jaki powinniśmy posiadać charakter.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies