www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
11 Kwiecień 2018 Środa - 25 Radzab 1439   
Strona odwrotna

Uczeni islamscy -2

Niektórzy występowali jako uczeni islamscy i wyjaśniali blędnie znaczenie niejasnych (tj. otwarcie niewyjaśnionych) św. ajetów i św. hadis. Nazywa się ich należących do bidat fyrka. Powstanie siedemdziesięciu dwóch spaczonych sekt (fyrka) doszlo z powodu ufania za bardzo rozumowi, które doprowadzilo do blędnego, niezgodnego z przekazami informowania. Część z nich nawet z powodu zepsutego wierzenia dokonalo bluźnierstwa. Z tego względu powinno się być ostrożnym w wyborze lektury na temat Islamu. Książki nieoparte na wiedzy znanych uczonych islamskich sunna, w których dowody nie są ukazane wg czterech źródel Islamu (Święty Koran, sunna, idżma, kijas), zawierające tylko poglądy autora nie są godne zaufania. W obecnych czasach nie każdy autor noszący tytul znawcy religii jest nim w rzeczywistości. Smutna jest też prawda, że wlaśnie tacy autorzy są obecnie najbardziej popularni.

Jahja bin Muaz-y Razi (kuddise sirruh) powiedzial: „Od trzech typów ludzi powinno się uciekać, nie znajdować się w ich pobliżu. Do nich należą: nieoględni, spaczeni ludzie religii, podlizujący się bogatym ludziom hafizowie (znający na pamięć Święty Koran) i nie mający o religii pojęcia derwiszowie.” Istnieje tylko jedna droga prowadząca ludzi do wiecznego szczęścia. Jest to droga prowadząca śladem Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem).

„Te przyklady zrozumieją tylko uczeni (alim).” (Sura Ankebut 43)

„Jeśli nie wiecie, to pytajcie się tych, co są alim.” (Sura Nahl 43)

„Czy ten, co wie jest równy temu, co nie wie?” (Sura Zummer 9)

„Bądźcie uzależnieni od alim.” (Dejlemi)

„Uczeni są przewodnikami w ocaleniu.” (I.Nedżdżar)

„Różnica w opiniach uczonych, podzial na mezheby jest milosierdziem.” (Bejheki)

„Kto poznaje ilim (naukę), by walczyć z ignorantami i by być slynny, ten pójdzie do Piekla.” (I.Madże)

„Kto okazuje szacunek wobec alim, ten mnie okazal szacunek, kto jego odwiedza, ten mnie odwiedzil.” (I.Rafii)

„Siedzenie z alim, patrzenie na jego twarz należy do ibadet.” (Hakim)

„Śmierć alim jest większą stratą niż śmierć wszystkich ludzi z jakiegoś miasta.” (Taberani)

„W czasach ahir (blisko końca świata) uczeni poumierają, ciemniacy zajmą miejsca ludzi religii. Oni też nie posiadając wiedzy będą dawali blędne fetwy, sami spaczą i staną się powodem spaczenia innych.” (Buhari)

Każdy czlowiek bez względu na to, gdzie żyje powinien najpierw poznać swoją religię. Dawniej religię latwo poznawalo się od uczonych islamskich (alim). Obecnie z tego powodu, że żyjemy w czasach ahir nie ma już więcej nigdzie prawdziwych alim w religii. W dzisiejszych czasach nie ma innej możliwości poznania prawidlowo religii jak tylko czytanie książek uczonych sunna.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies