www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie - Cuda Muhammeda (alejhisselam)-10
www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
5 Grudzień 2017 Wtorek - 17 RabiulAwwal 1439   
Strona odwrotna

Cuda Muhammeda (alejhisselam)-10

49.Modlil się za Malik bin Rabia (radyjallahu teaka anh): „Niech Allahu Teala obdarzy cię licznym potomstwem!” Mial on osiemdziesięciu synów.

50.Gdy znany poeta Nebiga przeczytal kilka ze swoich wierszy, to Prorok (sallallahu alejhi we sellem) odmówil znaną wśród Arabów modlitwę: „Niech Allahu Teala nie pozwoli, byś stracil zęby!” Nabiga w wieku stu lat posiadal biale i zdrowe zęby, wyglądaly w jego ustach jak uszeregowane perly.

51.Modląc się za Urwe bin Dżud (radyjallahu Teala anh) powiedzial: „O mój Stworzycielu! Jego handel uczyń urodzajnym” Urwe powiedzial: „Po tej modlitwie moje wszystkie przedsięwzięcia handlowe przyniosly ogromne zyski. Nie doznalem żadnych strat.”

52.Pewnego dnia przyszla do niego jego córka Fatima (radyjallahu Teala anha). Z glodu byla blada. Kladąc ręce na jej klatce piersiowej pomodlil się: „O mój Stworzycielu, który glodnych nasycasz! Nie zostawiaj córki Muhammeda Fatimy w glodzie!” Od razu twarz Fatimy zarumienila się i ożywila. Do śmierci nigdy nie odczula więcej glodu.

53.Modlil się za Abdurrahmana bin Awf (radyjallahu Teala anh), który byl zaliczany do Aszere-i Mubeszszere, o urodzaj dla niego. Jego majątek tak się powiększyl, że byl z podziwem przez wszystkich opowiadany.

54.Powiedzial: „Modlitwa każdego Proroka jest przyjęta przez Allahu Teala. Każdy Prorok modlil się za swoją wspólnotę religijną o życie na ziemi. Jednak ja modlę się o to, by w Dniu Sądu Ostatecznego dano mi pozwolenie być orędownikiem mojej wspólnocie. Mam nadzieję w Allahu Teala, że moja modlitwa zostanie przyjęta. Wstawię się za wszystkimi wierzącymi.”

55.Udawal się do niektórych wsi w pobliżu Mekki i bardzo staral się o to, by ludzie ci przyjęli Islam. Nie uwierzyli mu. Pomodlil się o to, by doznali oni takich trudności jak glód, który panowal w Egipcie za czasów Proroka Jusufa (alejhisselam). W tym samym roku zapanowal tam taki glód, że jedli oni padlinę.

56.Utejbe syn jego wuja Ebu Leheba pomimo, że byl zięciem Proroka (sallallahu alejhi we sellem), nie uwierzyl Prorokowi i sprawial Mu wiele przykrości. Rozwiódl się z Jego córką


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies