www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
5 Maj 2019 Niedziela - 30 Szaban 1440   
Strona odwrotna

Szanowny Mehdi

Szanowny Mehdi przyjdzie na świat, gdy zbliży się kyjamet (koniec świata). Doprowadzi do tego, że na ziemi zapanuje Islam. O nim poinformowal nasz Prorok (sallallahu alejhi we sellem) w św. hadisach (Tirmizi, I.Asakir). Będzie potomkiem blogoslawionego Proroka pochodzącym z rodu szanownego Husejina syna blogoslawionej Fatimy. Urodzi się w Medynie, wyjdzie na jaw i poznany zostanie w Mekce. Na imię będzie mial Muhammed, ojciec jego nazywać się będzie Abdullah. Będzie posiadal bardzo wysoki stopień w nauce i w świętości.

W św. Hadisach gloszone jest o przyjściu szanownego Mehdi i o jego czynach:

„Gdy na ziemi zapanuje przemoc i wrogość, to na pewno z mojego rodu ktoś przyjdzie. Jak przedtem na świecie bylo pelno barbarzyństwa i wrogości, tak tyle on wypelni świat prawem.” (Hadis-i szerif-El-Kawl-ul-Muhtasar)

„Jak pszczoly zbierają się kolo swojej królowej, tak moja wspólnota będzie chronila się i lgnęla do Mehdi. Świat wypelniony wcześniej barbarzyństwem wypelni on prawem. Śpiących nie rozbudzi, nie przeleje się nawet jedna kropla krwi.” (Hadis-i szerif-El-Kawl-ul-Muhtasar)

„Nad glową Mehdi będzie znajdowala się chmura. Z tej chmury pewien aniol będzie mówil: To jest Mehdi. Bądźcie posluszni jego slowom!” (Hadis-i szerif-El-Kawl-ul-Muhtasar, Ebu Nuajm)

„Eshab Kehf będą pomocnikami Mehdi i za jego czasów Isa zejdzie z nieba. Gdy Isa będzie walczyl z Dedżdżalem, to Mehdi będzie razem z nim (tj. z Isa). Za czasów jego panowania w przeciwieństwie do tego czasu i sprzecznie z rachunkami dojdzie do zaćmienia slońca w miesiącu Ramadan 14 dnia i do zaćmienia księżyca pierwszej nocy.” (Hadis-i szerif-El-Kawl-ul-Muhtasar-fi Alamet-il-Mehdi, I.Sujuti)

„Uslyszeliście imiona czterech ludzi, którzy byli wladcami świata. Dwóch z nich należalo do wierzących, dwóch zaś do niewierzących. Wierzący to Zulkarnejn i Sulejman. Niewierzący to Nimrod (Nemrud) i Buhtunnasar. Piątym wladcą świata będzie pochodzący z mojego pokolenia tj. Mehdi.” (Hadis-i szerif-El-Kawl-ul-Muhtasar-fi Alamet-il-Mehdi, I.Sujuti)

„Nim dojdzie do Kyjamet, to Allahu Teala stworzy z mojego rodu syna, którego imię będzie jak moje, jego ojca imię jak mojego ojca. Wypelni on prawem ziemię, która przed nim byla pogrążona barbarzyństwem.” (Tirmizi, I.Asakir)

„Przylączcie się do czarnych sztandarów idących ze stron Horasan. Wśród nich będzie znajdowal się Kalife Allaha Mehdi.” (Hakim, I.Ahmed, Dejlemi)

„Dopóki ziemię nie pokryje bluźnierstwo, to Mehdi nie przyjdzie.” (Mektubat Rabbani 2/68)

„Mehdi pochodzi od nas. Allah doprowadzi do jego dojrzalości w ciągu jednej nocy.” (I.Madże, I.Ahmed)

„Isa będzie dokonywal salat stojąc za Mehdi.” (Ibni Hadżer Mekki)

Jak widać szanowny Mehdi w ten sposób przyjdzie. Takie będą jego znaki. Nie doszlo do nich jeszcze, więc wszyscy inni, którzy oglaszają się w dzisiejszych czasach jako Mehdi są klamcami.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies