www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
5 Styczeń 2018 Piątek - 18 RabiulAchir 1439   
Strona odwrotna

Co to jest religia?

Religią nazywa się drogę wskazaną przez Wielkiego Allaha prowadzącą do wybawienia, zyskania ukojenia i szczęścia na ziemi i w życiu pozagrobowym. Znajdujące się pod nazwą religii zmyślone przez ludzi drogi nie są religią. Rozpowszechnione na świecie spaczone wierzenia jak: brahmanizm, buddyzm itp. nie są religiami. Wierzenia takie nie doprowadzą czlowieka do wybawienia.

Religia jest drogą Allaha prowadzącą ludzi do Niego. Nakazuje posiadanie ladnego charakteru i traktowanie z litością wszystkie stworzenia, a także bycie poslusznym wobec starszych i milosiernym wobec mlodszych. Wykorzystywanie religii w osobistych interesach jest największym grzechem. Traktowanie ludzi łagodnie, czynienie im dobra, spelnianie ich prac z uśmiechniętą twarzą, z milym slowem i pomagając im jest drogą prowadzącą do zyskania milości Allaha. Ten stan jest powodem uratowania się czlowieka od cierpień w życiu pozagrobowym i powiększenia się nagrody w Raju.

Wielki Allah, począwszy od Proroka Adama (niech pokój będzie z nim), w każdym tysiącleciu poprzez Proroka zsylal ludziom religię. Tych Proroków nazywa się Resul. W każdym wieku czyniąc najszlachetniejszych ludzi prorokami wzmacnial nimi religie. Zależnych od Resulów Proroków nazywa się Nebi. Wszyscy Prorokowie glosili taką samą wiarę, chcieli, żeby ich wspólnoty wierzyly w to samo.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies