www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
27 Styczeń 2020 Poniedziałek - 2 DzemazyjjelAchir 1441   
Strona odwrotna

Blogoslawione noce

Blogoslawionymi nocami nazywa się noce, którymi religia islamska obdarzyla wartością. Allahu Teala z tego względu, że bardzo żaluje ludzi, niektóre noce obdarzyl wartością, poinformowal, że w te noce modlitwy, skrucha zostanie przyjęta. Z tych noc uczynil powód, by wierzący go bardzo czcili, modlili się i okazywali skruchę. Wartościowy czas rozpoczyna się od poludniowego salatu do końca tej nocy.

Powinno się przestrzegać te blogoslawione noce, tzn. powinno się wykorzystać ten czas na wykonywaniu zaleglych salatów, czytaniu Świętego Koranu, modleniu się, okazaniu skruchy, dawaniu jalmużny, sprawianiu radości muzulmanom, a zaslugi za to prezentować umarlym. W blogoslawione noce powinno się blagać Allahu Teala o wybaczenie za grzechy. Myśląc o popelnionych grzechach, blędach, brakach bać się męk, które będą na końcu świata i trzęść się ze strachu na myśl o nieskończonych cierpieniach w piekle.

Oto blogoslawione noce:

1. Noc Kadir: noc znajdująca się w miesiącu Ramadan. Wg Imama Azam Ebu Hanife rahmetullahi alejh przypada najczęściej na 27. noc.

2. Noc Święta Fitr (Ramadan): noc pomiędzy ostatnim dniem Ramadan a pierwszym dniem święta.

3. Noc Arefe: noc pomiędzy dniem Arefe a pierwszym dniem Święta Ofiar. Arefe jest 9. dniem miesiąca Zilhidżdże. Inne dnie nie nazywa się Arefe!

4. Noce podczas Święta Ofiar: noce następujące po 1, 2 i 3. dniu Święta Ofiar. Te trzy dni nazywa się „Ejjam-y nahr.”

5. Noc Mewlid: noc pomiędzy 11 a 12 dniem miesiąca Rebiul – ewwel. Jest to noc, której urodzil się nasz szanowny Prorok.

6. Noc Berat: 15. noc miesiąca Szaban.

7. Noc Miracz: 27. noc miesiąca Redżeb.

8. Noc Regaib: noc w pierwszy piątek w miesiącu Redżeb.

9. Noc Muharrem: 1. noc miesiąca Muharrem, nowy rok kameri muzulmanów.

10. Noc Aszure: 10. noc miesiąca Muharrem.

Oprócz nich pozostale noce Święta Fitr, pierwsze dziesięć noc w miesiącu Zilhidżdże i Muharrem, w ciągu tygodnia każdy piątek i poniedzialek należą też do blogoslawionych. Powyżej spośród wymienionych dziesięciu 5, 6,7, i 8 nazywa się też nocami Kandil.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies