www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
2 Lipiec 2019 Wtorek - 29 Szewwal 1440   
Strona odwrotna

Nie wmieszaj do tej wody brudu

Pewnego dnia Szibli (rahmetullahi alejh) ruszyl w drogę do Hidżas. Droga przechodzila przez Bagdat. Tamtych czasów kalif Harun Reszid dowiedzial się o tym, że Hz. Szibli przybyl do Bagdadu. Wyslal do niego wiadomość z pytaniem, czy on ma przyjść go odwiedzić, czy też hz. Szibli obdarzy honorem jego palac. Hz. Szibli powiedzial, że przyjdzie odwiedzić kalifa. I tak poszedl do palacu.

Kalife zwrócil się do hz. Szibli:

-Proszę, dajcie mi radę.

Hz. Szibli poprosil o szklankę wody i powiedzial do kalife:

-Jeśli znajdziecie się na pustyni bez wody, będziecie blisko śmierci i przyjdzie ktoś ze szklanką wody i powie wam, że da wam tą szklankę wody, ale pod warunkiem, że wy dacie mu za to polowę swojego majątku, to czy dacie?

Kalif się zastanowil i powiedzial, że oczywiście, że da.

Na to hz. Szibli odpowiedzial:

-A jeśli macie chorobę i tej wody nie jesteście w stanie usunąć ze swojego organizmu i przyjdzie lekarz, który powie, że tą wodę usunie, ale za to chce drugą polowę waszego majątku, to czy dacie?

Kalif się zastanowil i powiedzial, że oczywiście, że da.

Na to hz. Szibli powiedzial:

-W takim razie nie ufajcie majątkowi, który nie jest wart nawet jednej szklanki wody.

Kalif zacząl plakać. Powiedzial, że chce jeszcze jedną radę.

Hz. Szibli powiedzial:

-Wy jesteście na czele tej wody. Allahu Teala obdarzyl was darem bycia stróżem tej plynącej od czasów szanownego Proroka wody, wody Islamu. Do tej wody nie wprowadzaj brudu, nie pozwól też innym by wprowadzali, nie wprowadzaj do niej bidat (innowacji), chroń jej czystości.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies