www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
8 Pażdziernik 2018 Poniedziałek - 28 Muharram 1440   
Strona odwrotna

Tajemnica wody Zemzem

Studnia zemzem znajduje się w Mekce wewnątrz Mesdżid Haram w pomieszczeniu 173 cm pod ziemią w odleglości 14,5 m na przeciwko miejsca w Kaabe, gdzie jest kamień Hadżer Eswed, To miejsce znajduje się poniżej morza, w odleglości 80 km od morza, pośrodku pustyni. Studnia od tysięcy lat dostarcza ludziom w tym gorącym klimacie wodę, jej ilość w żadnym okresie czasu nie zmniejszyla się i nie przestala plynąć. Nawet dzisiejsza technologia, wszystkie badania nie potrafią znaleźć źródla tej wody, odkryć tajemnicę jej pochodzenia.

Nigdy nie widać zmniejszenia się jej poziomu, nawet w okresie Hadż (pielgrzymki), gdy woda zemzem wydobywana jest z malej studni silnikami, by zapewnić calkowicie potrzeby w wodę pielgrzymom i pomimo tego, że jest też przez nich wywożona do ich krajów.

Wedlug raportu z roku 2004 Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) woda zemzem należy do kilku wód, które należą do najbardziej nadających się do picia i najzdrowszych wód na świecie. Wedlug zrobionych w USA testów woda zemzem jako jedyna ma wlaściwości wody nie posiadającej mikroorganizmów i bakterii. Do USA wprowadzenie przez granicę jakiegokolwiek napoju lub owoców jest zakazane, ten zakaz nie dotyczy jednak wody zemzem.

Woda zemzem w porównaniu z innymi wodami posiada dużo mniej siarki, jest bardziej odżywcza i zawiera w sobie dużo więcej mineralów. Pita w celu zaspokojenia glodu odżywia, w celu zaspokojenia pragnienia gasi pragnienie. Od wód pitnych różni ją też wlaściwość posiadania wysokiego procentu kalcjum i soli magnezu. To zaś wyjaśnia przyczynę odczucia zadowolenia zmęczonych ludzi po zwilgotnieniu twarzy tą wodą.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies