www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
8 Sierpień 2018 Środa - 26 Zilkade 1439   
Strona odwrotna

Dzień święta

Święto robimy nie dlatego, że Ramadan się skończyl, lecz dlatego, że zostaly wybaczone grzechy, zyskalo się wiele darów i nagród. Hadis szerif glosi:

„Gdy muzulmanie rano w dniu święta zbiorą się na salat świąteczny w meczecie, to Allahu Teala pyta się aniolów: Co zyskuje się po zakończeniu pracy? Aniolowie odpowiedzą: Otrzymuje się wyplatę. Allahu Teala na to raczy: Bądźcie świadkami, slugom za post i salat w Ramadanie dalem moją aprobatę i przebaczenie. Ej, moi sludzy, dzisiaj chciejcie ode mnie, ze względu na moją godność i wielkość dam wam to, czego pragniecie.” (Bejheki)

Gdy nasz szanowny Prorok powiedzial: „Allahu Teala wybaczy tym, co ostatniego dnia Ramadanu pościli,” to Sahabi spytali się: „Resulullahu, czy tego dnia jest Noc Kadir? Szanowny Prorok odpowiedzial: „Czy nie wiecie o tym, że dla pracującego po skończeniu pracy daje się wyplatę.” (Bejheki)

Te nagrody znający muzulmanin, czy nie będzie się cieszyl i robil święta? W dni święta należy się cieszyć i być radosnym.

Gdy Hz. Ebu Bekir poszedl do swojej córki Ajsze i zobaczyl jak w jej domu dwie branki uderzaly w bębenek i tańczyly, wypowiadaly wychwalające opowieści o Sahabi, to nakazal im uciszenie się i nie robienie tego w domu Proroka. Nasz szanowny Prorok powiedzial do Ebu Bekira: „Nie przeszkadzaj im! Każdy lud ma swoje święto, a to jest nasze. Święto jest dniem radości.” (Buhari)

Hz. Ali powiedzial: „Dzisiaj jest świętem tych, których post zostal przyjęty, za pracę zostali wynagrodzeni i grzechy zostaly im wybaczone.”„Allahu Teala wybaczy grzechy wszystkim oprócz ludzi należących do tych czterech grup: pijących alkohol, nieposlusznym swoim rodzicom, nie odwiedzających rodzinę, o których stracilo się nadzieję, że będą wierzącymi.” (Gunje)

Jeśli oni okażą skruchę, to Allahu Teala wybaczy im grzechy.Szczęśliwi ci, co pościli chroniąc się od grzechów. Oni to będą robić święto w ahiret.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies