www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie - Dzień święta
www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
8 Sierpień 2018 Środa - 26 Zilkade 1439   
Strona odwrotna

Dzień święta

Święto robimy nie dlatego, że Ramadan się skończyl, lecz dlatego, że zostaly wybaczone grzechy, zyskalo się wiele darów i nagród. Hadis szerif glosi:

„Gdy muzulmanie rano w dniu święta zbiorą się na salat świąteczny w meczecie, to Allahu Teala pyta się aniolów: Co zyskuje się po zakończeniu pracy? Aniolowie odpowiedzą: Otrzymuje się wyplatę. Allahu Teala na to raczy: Bądźcie świadkami, slugom za post i salat w Ramadanie dalem moją aprobatę i przebaczenie. Ej, moi sludzy, dzisiaj chciejcie ode mnie, ze względu na moją godność i wielkość dam wam to, czego pragniecie.” (Bejheki)

Gdy nasz szanowny Prorok powiedzial: „Allahu Teala wybaczy tym, co ostatniego dnia Ramadanu pościli,” to Sahabi spytali się: „Resulullahu, czy tego dnia jest Noc Kadir? Szanowny Prorok odpowiedzial: „Czy nie wiecie o tym, że dla pracującego po skończeniu pracy daje się wyplatę.” (Bejheki)

Te nagrody znający muzulmanin, czy nie będzie się cieszyl i robil święta? W dni święta należy się cieszyć i być radosnym.

Gdy Hz. Ebu Bekir poszedl do swojej córki Ajsze i zobaczyl jak w jej domu dwie branki uderzaly w bębenek i tańczyly, wypowiadaly wychwalające opowieści o Sahabi, to nakazal im uciszenie się i nie robienie tego w domu Proroka. Nasz szanowny Prorok powiedzial do Ebu Bekira: „Nie przeszkadzaj im! Każdy lud ma swoje święto, a to jest nasze. Święto jest dniem radości.” (Buhari)

Hz. Ali powiedzial: „Dzisiaj jest świętem tych, których post zostal przyjęty, za pracę zostali wynagrodzeni i grzechy zostaly im wybaczone.”



„Allahu Teala wybaczy grzechy wszystkim oprócz ludzi należących do tych czterech grup: pijących alkohol, nieposlusznym swoim rodzicom, nie odwiedzających rodzinę, o których stracilo się nadzieję, że będą wierzącymi.” (Gunje)

Jeśli oni okażą skruchę, to Allahu Teala wybaczy im grzechy.



Szczęśliwi ci, co pościli chroniąc się od grzechów. Oni to będą robić święto w ahiret.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 





Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies