www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
8 Luty 2019 Piątek - 3 DzemazyjjelAchir 1440   
Strona odwrotna

Rady udzielone córce wychodzącej za mąż

Poniższy list sklada się z rad, jakie napisala swojej córce doświadczona matka:

Córeczko! Udzielę ci teraz niektórych rad polegając na doświadczeniu, jakie zdobylam w ciągu mojego czterdziestoletniego malżeństwa. Jeśli posluchasz moich rad, to podobnie jak spędzisz szczęśliwie to życie na świecie, tak i uzyskasz wieczne szczęście w życiu po śmierci.

1. Bądź zadowolona! Z zadowoleniem przyjmij wszystko, co przyniesie twój mąż do zjedzenia i ubrania! Wiedz o tym, że usatysfakcjonowanie daje sercu spokój.

2. Zawsze dobrze sluchaj tego, co ci się mówi i bądź posluszna mężowi wobec jego dozwolonych poleceń!

3. Niech twój dom i każda twoja rzecz będą czyste, niech znajdują się w ladzie i porządku!

4. Uważaj na czas jedzenia i snu swojego męża! Glód wprowadza czlowieka w zly nastrój, a brak snu powoduje zdenerwowanie.

5. Strzeż dobrze majątku domu i rzeczy! Nie wypominaj prac i zaslug, które uczynilaś! Dobro uczynione w zamian za dobro szybko wylatuje z pamięci, jednak dobra wykonanego w odpowiedzi na zlo nie zapomina się.

6. Dobrze traktuj bliskich swojego męża! Informuj swojego męża o blędach w delikatny sposób, będąc z nim sam na sam!

7. Nie zdradzaj nikomu tajemnic swojego męża! Tajemnice między malżonkami powinny być zakopane razem z nimi w grobie.

8. Dziel ze swoim malżonkiem smutek i radość! Bądź pod każdym względem jego dobrym przyjacielem życia! Klamstwo jest jak insekt, który niszczy od środka gniazdo.

9. Sami rozwiązujcie problemy wynikle między wami! Nie rozszerzaj ich na nas i na innych! Nie licz na niczyją pomoc!

10. Nie chciej od męża rzeczy, które zdobyć mu będzie trudno lub nie będzie w stanie!

11. Piękny charakter kobiety jest dla jej malżonka rajskim darem. Bądź dla swego męża rajskim darem! Nie sprawiaj mu cierpień!

Spelnienie tego możliwe jest tylko poprzez stawianie jego pragnień nad swoimi pragnieniami i jego zadowolenie nad swoimi zadowoleniem. Jeśli uznasz swe pragnienia i zadowolenie za najważniejsze, to nie sposób będzie ci skorzystać z tych rad.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies