www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
7 Maj 2019 Wtorek - 2 Ramadan 1440   
Strona odwrotna

Rodzaje salatów

Nakazane muzulmanom salaty dzielą się na trzy części: fard, wadżib i nafile.

1. Salat fard: pięć razy dziennie wykonywany salat, dwu-rekatowy salat piątkowy-dżuma (dotyczy mężczyzn) i salat pogrzebowy-dżenaze (należy do fard kifaje).

2. Salat wadżib: salat świąteczny-ijd lub bajram, salat witr, salat adak oraz rozpoczęte i pozostawione w polowie salaty nafile. Do wadżib należy odrobienie niewykonanego salatu witr.

3. Salat nafile: sunny pięciu codziennych salatów, salat terawih oraz salaty wykonywane z intencją zdobycia nagrody za dobre czyny, takie jak: tehedżdżud, tehyjjetul-mesdżid, iszrak, duha, ewwabin, istihare, tesbih. Tzn. wykonywanie ich nie zostalo nakazane. Ci, którzy nie mają do odrobienia salatów fard i wadżib otrzymają nagrody za salaty nafile.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies