www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
7 Luty 2019 Czwartek - 2 DzemazyjjelAchir 1440   
Strona odwrotna

Imiona Wielkiego Allaha

Imiona Wielkiego Allaha są Tewkifi, tzn. zezwolone jest w Islamie wypowiedzenie objawionych imion, wypowiadanie innych jest niedozwolone. I tak np. krowy są bożkami hindusów. Bóg, bożek jest przedmiotem czczenia, holdowania. Wypowiadając się o Wielkim Allahu używanie takich slów jak: bożek, bóstwo, bóg zamiast Allah jest niedozwolone. Można jednak wyrazić się w ten sposób: „Allah jest jeden, poza Nim nie ma innego boga.”

„Najpiękniejsze imiona należą do Allaha. Módlcie się do Niego wypowiadając te imiona. Zostawcie tych, co doprowadzają do znieksztalcenia w sprawie dotyczącej Jego imion. Oni doznają kary za to, co zrobili.” (Sura Araf 180)

„Poza Allahem nie ma innego boga, najpiękniejsze imiona należą do Niego.” (Sura Taha 8)

„Bez wątpliwości Ja jestem Allahem. Poza Mną nie ma innego boga. Bądź Mi slugą, by Mnie wspominać dokonuj salat.” (Sura Taha 14)

„Wypowiadaj to wielkie imię Stworzyciela” (Nie nazywaj nikogo innego Jego imieniem). (Sura A’la 1)

Tutaj widać jak wielkim blędem zamiast Jego imienia, przez Niego chcianego jest wypowiadanie imienia bóg, którym niewierzący określają swoje przedmioty czczenia, a także to, co jest Mu najbardziej niemile.

Imiona Wielkiego Allaha są nieskończone. W religii Muhammeda (niech pokój będzie z nim) poinformowane zostalo dziewięćdziesiąt dziewięć. Nazywa się je esma-i husna, tzn. najpiękniejsze imiona. (Sura Araf 180)

Wypowiadając, slysząc lub pisząc imię Wielkiego Allaha powinno się używać wypowiedzi wyrażającej cześć, szacunek, poważanie wobec Niego. Gdy wypowiada się po raz pierwszy, to powinno się powiedzieć: Subhanallah (jest pozbawiony braków i wad), Tebarekallah (wielki i pozbawiony braków), Dżelle-Dżelaluh (jest On wielki, największy), Azze-ismuh (święty), Dżellet kudretuh (wielki i silny) albo Teala (wielki, pozbawiony braków). Powtarzając dobrze jest, gdy powie się Teala.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies