www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
6 Maj 2019 Poniedziałek - 1 Ramadan 1440   
Strona odwrotna

Dla kogo salat jest fard?

Salat jest fard (obowiązkiem koniecznym do spelnienia) dla wszystkich zdrowych umyslowo mężczyzn i kobiet, którzy osiągnęli wiek dojrzalości. Salat jest fardem - obowiązkiem, gdy są spelnione te trzy warunki:

1. Należy być muzulmaninem.

2. Należy być zdrowym umyslowo.

3. Należy wejść w wiek dojrzalości.

Wg Islamu nie są zobowiązani wykonywać salat ci, którzy nie są zdrowi umyslowo oraz dzieci, które nie osiągnęly wieku dojrzalości. Jednak rodzice powinni przekazywać swoim dzieciom informacje religijne i przyzwyczajać je do wykonywania aktów czci. Nasz Prorok (sallallahu alejhi we sellem) powiedzial: „Wszyscy jesteście jak pasterze stad! Jak pasterz chroni swoje stado, tak i wy powinniście chronić od Piekla tych, którzy są wam podporządkowani! Nauczajcie ich Islamu. Jeśli ich nie nauczycie, to poniesiecie za to odpowiedzialność.” W innym hadisie szerif: „Wszystkie dzieci przychodzą na świat gotowe, aby być muzulmanami. Później rodzice czynią z nich chrześcijan, żydów i ateistów.”

Z tego względu pierwszym obowiązkiem każdego muzulmanina jest przekazać swoim dzieciom wiedzę o religii, nauczyć je recytowania Świętego Koranu i wykonywania salatu. Rodzice, którzy chcą, żeby ich dzieci byly muzulmanami, zyskaly na świecie i po śmierci wygodę oraz spokój ducha powinni koniecznie spelnić te obowiązki. Nasi przodkowie mówili: „Drzewo ugina się w mlodości.” Jeśli będzie staralo się je zgiąć, gdy się zestarzeje, to się je zlamie i uczyni szkodę.

Dziecko, które nie poznaje wiadomości na temat Islamu i pięknej etyki szybko ulega przeróżnym oszustom. Staje się szkodliwe dla wlasnych rodziców i państwa.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies