www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
6 Luty 2019 Środa - 1 DzemazyjjelAchir 1440   
Strona odwrotna

Jak należy postępować, aby żyć dobrze ze swoją żoną?

Kto chce, aby jego żona posiadala piękny charakter, najpierw sam musi go posiąść! W Świętym Koranie poinformowane zostalo, że nieszczęścia przydarzające się ludziom spowodowane są przez ich grzechy. Wobec tego ten, kto przestrzega nakazów i zakazów naszej religii dobrze żyje ze swoją żoną.

Hazret Fudajl bin Ijad (rahmetullahi alejh) powiedzial: „Kiedy moja żona zaczynala być klótliwa, to rozumialem, że uczynilem coś sprzecznego z religią. Kiedy tylko wyrazilem skruchę za tą czynność, to żona przestawala się klócić. Stąd potrafilem też zrozumieć, że moja skrucha zostala przyjęta.”

Na Alijj-ul Hawasa (rahmetullahi alejh) pogniewala się jego żona. By okazać mu przekór używala osobnego dzbana i osobnego kubka. Pewnego dnia Alijj-ul Hawas (rahmetullahi alejh) przez pomylkę napil się z dzbana swojej żony, jego żona natychmiast go rozbila. Nie zapytal on nawet jej dlaczego tak postąpila, zachowal się tak, jakby nic się nie stalo.

Nureddin Szuni, sąsiad Osmana el-Hattaba (radyjallahu anh), opowiedzial: Pewnej nocy wyszedlem z domu i zobaczylem, że ktoś śpi owinięty w starą matę. Zapytalem: „Kim jesteś? Dlaczego tutaj śpisz?” Odpowiedzial: „Sąsiedzie, to ja Osman el-Hattab. Wyszedlem na ulice, ponieważ matka mojego syna wygonila mnie z domu. Postanowilem spać tutaj, aż minie jej zlość.”


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies