www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
4 Sierpień 2018 Sobota - 22 Zilkade 1439   
Strona odwrotna

Znaczenie sadzenia drzew

Trudno policzyć korzyści, jakie przynoszą ludziom drzewa owocowe, bez owoców i lasy. Wielkie znaczenie w naszej religii ma taka slużba dla ludzkości. Na ten temat niektóre z hadis szerif:

„Jeśli ktoś posadzi drzewo i będzie dbal o nie aż pokażą się na nim owoce, to każdy owoc spadający z tego drzewa jest u Allaha dla tego kogoś jalmużną.” (I. Ahmed)

„Jeśli z jakiegoś drzewa skorzystają ludzie, zwierzęta lub ptaki, to drzewo to jest jalmużną dla tego, kto je posadzil.” (I. Szarani)

„Z drzewa to, co zostalo zjedzone lub ukradzione jest jalmużną dla tego, kto je posadzil.” (Muslim)„Po śmierci przynosi dalej nagrody te siedem rzeczy temu, kto to zrobi:

1-Piszący (zgodnie z religią) naukowe dzielo,

2-Robiący miejsce pobrania wody pitnej,

3-Otwierający studnię,

4-Sadzący drzewo daktylowe,

5-Wybudowujący mesdżid,

6-Piszący Mushaf (księgę Świętego Koranu),

7-Wychowujący prawidlowe dziecko, które po jego śmierci będzie się za niego modlić.” Bejheki)Jeśli korzysta się z cienia drzewa, to sadzący to drzewo zyska nagrodę. Jak bardzo z tego drzewa się skorzysta, tak dużo będzie nagród. (El-Enwar)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies