www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
4 Kwiecień 2018 Środa - 18 Radzab 1439   
Strona odwrotna

Rodzina Proroka alejhisellam (Ehl-i Bejt)

Ehl-i Bejt nazywa się blogoslawione żony, dzieci Proroka Muhammeda (alejhisselam), jego córkę Fatimę i jej męża Ali i z ich malżeństwa pochodzących synów Hasana i Husejina, ich dzieci i do końca świata przychodzących na świat ich wszystkich wnuków. Ród Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) zostal poprowadzony przez blogoslawioną Fatimę. Dzieci i wnuki szanownego Hasana nazywa się Szerif, zaś szanownego Husejina Sejjid. Każdy z nich jest przykladem pięknego charakteru.

Kochanie Ehl-i Bejt uczeni islamscy widzieli jako wielką pomoc, by umrzeć z wiarą w ostatnim oddechu. Należy to do obowiązków (fard) każdego muzulmanina. W nich znajdują się cząsteczki Proroka (sallallahu alejhi we sellem). Jest obowiązkiem każdego muzulmanina obdarowanie ich wartością, okazywanie szacunku.

Nasz Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) na temat Ehl-i Bejt raczyl w ten sposób:

„Będę orędownikiem tym z mojej wspólnoty, którzy kochają mój Ehl-i Bejt.” (Hadisi szerif –Hatibi- Bagdadi)

„Mój Ehl-i Bejt jest jak arka Nuha (Noego). Kto wejdzie na nią uratuje się, kto nie wejdzie utonie.” (Hadis-i szerif-Dżami-us-Sagyr-Mustedrek)

„Do tych, którzy przejdą przez Most Syrat bez poślizgnięcia się nóg należą ci, którzy mój Ehl-i Bejt i mój Eshab bardzo kochają.” (Hadis-i szerif-Resail-i Ibni Abidin, Dejlemi)

„Kochający i nieobrażający moje żony, Ehl-i Bejt i mój Eshab będzie razem ze mną w Raju.” (Ramuz-ul ehadis)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies