www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
4 Luty 2019 Poniedziałek - 29 DzemazyjjelAwwal 1440   
Strona odwrotna

Piękny charakter i zwyczaje Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem)-6

40.Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) nie zapuszczal brody więcej niż garść. Nadmiar obcinal nożyczkami. (Zapuszczenie garści brody jest sunną. Tam, gdzie zapuszczanie brody jest obyczajem, zachowanie jej jest koniecznością. Do sunny należy również obcinanie jej nadmiaru poza garść. Robienie jej krótszą jest bidat. Zapuszczenie krótkiej brody jest sunną. Nie powinno się golić brody, ale jeśli istnieje konieczność, to jest zezwolone.)

41.Blogoslawione oczy smarowal każdej nocy trzy razy henną.

42.W domu posiadal zawsze lusterko, grzebień, naczynie henny, miswak (szczoteczka do zębów zrobione ze specjalnego drzewa), nożyczki, igly, nici. To wszystko zabieral ze sobą też podczas podróży.

43.Każdy czyn rozpoczynal z prawej strony, lubil robić prawą ręką. Tylko lewą ręką podmywal się.

44.Jeśli bylo to możliwe, to staral się wykonywać każdy czyn tak by w sumie byly w liczbie nieparzystej

45.Po nocnych modlitwach spal do pólnocy, potem do rana modlil się. Kladl się na prawej stronie, prawą rękę kladl pod policzek i czytając niektóre sury ze Świętego Koranu zasypial.

46.To, co po raz pierwszy lub nagle zobaczyl, tlumaczyl na dobro. Nigdy nic nie uważal za nieszczęście.

47.Gdy byl smutny, to trzymal się za brodę, rozmyślal.

48.Gdy byl smutny, to od razu zaczynal wykonywać salat. Podczas salat zyskana radość odpędzala od niego zmartwienia.

49.Nigdy nie sluchal, gdy mówiono o innych źle.

50.Jeśli zmuszony byl spojrzeć na bok lub do tylu, to patrzyl odwracając się calym cialem. Nigdy nie patrzyl odwracając się tylko glową.

Uwaga: Uczeni islamscy ( rahime-humullahu Teala) zebrali podane powyżej informacje na temat czynów Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) w trzech grupach:

· Sunna to, co powinni czynić muzułmanie
· Hasais to, co jest specyficzne u Proroka (alejhisselam). Dokonywanie tego nie jest dozwolone innym.
· W sprawach, które związane są z obyczajami każdy muzułmanin powinien postępować zgodnie z obyczajami istniejącymi w jego czasach. Jeśli nie postąpi się zgodnie z obyczajami, to doprowadzi się do wywołania intryg i zamętu. Wywoływanie niepokoju, pobudzanie do intryg jest grzechem.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies