www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
4 Styczeń 2018 Czwartek - 17 RabiulAchir 1439   
Strona odwrotna

Ludzie i religia

Wszystko to, co istnieje stworzyl Wielki Allah. Gdy nic nie bylo, to byl tylko Wielki Allah. On byl zawsze. Nie powstal później. Gdyby nie bylo Go na początku, to musialaby najpierw istnieć sila, z której On by powstal, ponieważ nigdy nie będzie istnialo coś, co nie posiada stwórcy. Wiecznie nieskończony Wielki Allah stworzyl najpierw proste materie, które są skladnikami budowy, a także duchy i anioly. Proste materie nazywa się dzisiaj elementami. Wielki Allah nie poinformowal nas, ile milionów lat wcześniej stworzyl te elementy i kiedy zacząl stwarzać powstalą z nich ziemię, niebiosa i stworzenia. Wszystko to, co jest żywe i nieżywe istnieje przez pewien okres. Gdy przyjdzie czas zostaje stworzone, gdy skończy się jego życie, to nie ma go już więcej. Wielki Allah pierwszego czlowieka stworzyl z ziemi i z ducha. Przed nim nie bylo żadnego innego. Zwierzęta, rośliny, dżiny i anioly zaistnialy przed stworzeniem tego pierwszego czlowieka. Ten pierwszy czlowiek nazywa się Adam - Adem ( niech pokój będzie z nim). Z niego stworzyl pierwszą kobietę o imieniu Ewa - Havva (niech pokój będzie z nią). Wszyscy ludzie rozmnożyli się z ich dwojga. Z każdego zwierzęcia powstaly jego rodzaje.

Wielki Allah chce, żeby ludzie na ziemi żyli wygodnie i spokojnie, a w życiu pozagrobowym zyskali nieskończone szczęście. Z tego względu nakazal to, co jest pożyteczne w zyskaniu wygody i spokoju. Tego, co jest powodem nieszczęścia zabronil. O tym wszystkim poinformowal zsylając religie poprzez proroków od pierwszego Proroka Adama (niech pokój będzie z nim) do ostatniego Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z Nim).

Jeśli ktokolwiek spośród wierzących lub niewierzących, świadomie lub nieświadomie będzie żyl zgodnie z nakazami i zakazami istniejącymi w religiach Wielkiego Allaha, to na ziemi zyska wygodę i pokój. W jakiej mierze będzie się używalo tego pożytecznego lekarstwa, w takiej mierze uratuje się od klopotów i nieszczęść. W obecnych czasach wielu ludzi i różne narody pomimo, że nie wyznają żadnej religii, odnoszą sukcesy. Powodem tego jest to, że pracują oni zgodnie z zeslaną przez Wielkiego Allaha ostatnią religią Islamem. Chcąc zyskać wszelkiego rodzaju dobrodziejstwa w życiu pozagrobowym należy najpierw uwierzyć w Islam, powinno się zgodnie z nim żyć i być tego świadomym. Takie powinno być pragnienie i zamiar każdego prawdziwego muzulmanina.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies