www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
29 Wrzesień 2018 Sobota - 19 Muharram 1440   
Strona odwrotna

Byly komunista wyjaśnia swój wybór Islamu

Wybitny uczony i pisarz Roger Garaudy urodzil się 17 czerwca 1913 r. w Marsylii (Francja). W 1982 r. przeszedl na Islam przyjmując imię Ragaa. 8 kwietnia 1983 r. na Sali Konferencyjnej Uniwersytetu Garyounis w Benghazi powiedzial: „To prawda, że przyjąlem Islam. Pytacie dlaczego? Przyjmując Islam wybralem wspólczesność.”

Ten sam siedemdziesięcioletni Roger Garaudy przez lata byl zagorzalym zwolennikiem systemu komunistycznego we Francji. Na uczelniach i politycznych platformach wielokrotnie staral się wyjaśnić Francuzom i Zachodowi wylącznie marksizm, sądząc, że wybawienie ludzkości leży w tym wyjątkowym systemie. Byl największym „Duchowym Architektem” francuskiego komunizmu ówczesnego stulecia. Gdziekolwiek komuniści organizowali spotkania, konferencje czy seminaria, nie moglo zabraknąć tam Garaudy’ego. Swymi poglądami, piórem i retoryką prowadzil zaciętą walkę przeciwko katolicyzmowi i chrześcijaństwu.

Jednego dnia w zachodnich środowiskach sztuki, literatury i polityki wybuchla bomba: „Roger Garaudy przyjąl Islam!” Kreml ogarnąl wielki szok, gdy wieść ta szerzona teleksami agencji prasowych rozprzestrzeniala się po świecie, tracil on bowiem swego najlepszego przewodnika wśród francuskich komunistów; Garaudy byl slynnym uczonym, którego pióro slużylo marksizmowi od lat.

Ten wybitny czlowiek zdal sobie z prawdy i zwrócil się do calego świata mówiąc: „Islam jest religią, która ciągnie epoki za sobą. Inne religie byly ciągnięte za epokami. Mam na myśli, iż wszystkie religie z wyjątkiem Islamu byly przerabiane wg czasu i reformowane. Ich święte księgi byly znieksztalcane, by móc odpowiadać warunkom czasu. Święty Koran natomiast, dominowal przez stulecia od początku jego objawienia. Nie Święty Koran za czasem, tylko czas podążal za nim. Kiedy czas starzal się, on stawal się mlodszy. Jest to fenomen przewyższający czas. Jest to o wiele większe wydarzenie niż wszystkie przerażające nieszczęścia spoleczne, polityczne i ekonomiczne, które pozostawily za sobą wiele wojen w historii. Islam dominuje nie tylko nad materializmem czy pozytywizmem, ale również i nad egzystencjalizmem. Żaden z nich nie dominuje jednak nad Islamem.”

„Wielki Prorok Islamu (alejhisselam) wszystko wyjaśnil glosząc: Pracuj dla życia pozagrobowego tak, jakbyś mial umrzeć jutro i pracuj dla obecnego życia, jakbyś mial nie umrzeć nigdy!”

„Islam reguluje to, co materialne i to, co duchowe. Dlatego też tych obu spraw nie można od siebie oddzielić. Jak można byloby je od siebie oddzielić, skoro Islam glosi: Zdobywaj wiedzę, choćby byla ona w Chinach oraz Wiedza jest zaginionym majątkiem wierzącego, powinien on ją zyskać, gdzie tylko ją ujrzy! Nauka i praca nie zostaly ograniczone przez Islam. Islam nie ograniczając tych dwóch spraw, które potrafią zatrząść światem, sam nim zatrząsl.”

„Określając czlowieka najwyższym i najszlachetniejszym stworzeniem Islam wyjaśnil, że nie może być on wyzyskiwany. Islam to zbiór systemów, który nie pochwala rozrzutności, ostentacji, luksusu, określa dochód jako zarobki osiągnięte w pocie wlasnego czola, przekazuje rosnący kapital biednym środkami dobrze zrównoważonych i moralnych regul, zakazuje odsetek, które są przyczyną lenistwa i niszczy tym samym bezprawne bogactwo. Islam uczynil obowiązkiem dzielenie tych samych praw przez Kalifa, co przez niewolnika.”

„Mialo miejsce takie „wydarzenie z wielblądem,” które bylo przykladem ostrzejszym od mieczy królów: Hz. Omer (radijallahu anh) i jego niewolnik jechali na jednym wielblądzie na zmianę podróżując od miasta od miasta. Raz uzdy byly trzymane przez Kalifa, a raz przez niewolnika... Tu o to mamy rewolucję Islamu w dziedzinie sprawiedliwości i prawa.”

„Oba systemy - marksizm i kapitalizm – są systemami wyzyskującymi czlowieka. W przeciwieństwie do nich, Islam jest niebiańską religią, która zwraca ludzkości prestiż.”


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies