www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
24 Kwiecień 2019 Środa - 19 Szaban 1440   
Strona odwrotna

Dlaczego powtarzamy tę samą dua? cz2

Sprzedałem go więc za 50 000 sztuk złota i zakupiłem odzież za te pieniądze. Udałem się do Bagdadu i otworzyłem sklep z tą odzieżą. Mój przyjaciel przyszedł do mnie i powiedział, że właśnie zmarł pewien znany kupiec i pozostawił piękna córkę. Ożeń się z nią-rzekł. Tak też zrobiłem.

Miała ona duży posag, przyniosła torby pełne złota, a na każdej z nich napisane było 1000 sztuk złota, z wyjątkiem jednej na której napisane było 970. Kiedy zapytałem ją dlaczego w jednym brakuje 30 sztuk złota, odpowiedziała: mój ojciec zgubił tę torbę  w meczecie Al. Haram. Pewien mężczyzna ją znalazł i oddal, więc mój ojciec zapłacił mu 30 sztuk złota jako prezent za znaleźne. Kiedy to usłyszałem wychwalałem i podziękowałem Allahowi (swt) i opowiedziałem o tym żonie mówiąc ze sadze ze wszystko to jest brakach(błogosławieństwem) od Allaha (swt) za moja dobroć i prawość Więź miedzy nami stała sie mocniejsza”.


Przesłanie tej historii jest bardzo ważne, pokazuje wynik i nagrodę dla ludzi za ich prawość i dobro w tym świecie. Nagrodą dla nich w Achira (w życiu przyszłym) jest wieczne szczęście w raju. Niech Allah (swt) sprawi, abyśmy znaleźli się pośród nich. Amin.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies