www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
23 Luty 2021 Wtorek - 11 Radzab 1442   
Strona odwrotna

Ehl-i sunnet wel dżemaat

Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) obdarzyl radosną nowiną wspólnotę sunna Ehl-i sunnet wel dżemaat, że pójdzie ona do Raju. Oni przyjęli to, co uslyszeli od Towarzyszy blogoslawionego Proroka tj. Sahabi (radijallahu Teala anhum edżmain), nie wprowadzili w ogóle do tej wiedzy greckiej filozofii i swoich poglądów. Tą wiedzę wywyższyli ponad wiedzę innych religii, innych filozofii i swój rozum, ponieważ Islam jest religią zgodną ze zdrowym ludzkim rozumem. Jeśli rozum wątpi w prawidlowość choć jednej z doktryn Islamu, to można zrozumieć, że jest on niezdrowy, zepsuty, uszkodzony. Ten, kto uważa, że w religii islamskiej są braki i stara się je uzupelnić filozofią, jest glupcem. W komentarzu pt. „Ruh-ul-bejan” Ismail Hakki Bursewi na końcu szóstego rozdzialu napisane jest, że jeśli niewierzący będzie postępowal zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, to jego moralność i czyny będą zgodne z nakazami Allahu Teala i Allahu Teala obdarzy go wiarą. Uczeni islamscy sunna (rahime humullahu Teala) pisali w swoich książkach o greckiej filozofii tylko po to, by jej zaprzeczyć. Heretyckie sekty staraly się o to, by wprowadzić do wiedzy religijnej filozofię grecką, zaś wyznawcy sunna o to, by odlączyć i odsunąć ją od wiedzy religijnej. W takim razie ten, kto chce prawidlowo poznać religię islamską i zrozumieć to, co Allahu Teala chce swoimi slowami przekazać ludziom, powinien czytać odpowiednie książki, których autorami są islamscy uczeni sunna.

Oto zasady religii islamskiej, która koi serca ludzi, oczyszcza ducha i nakazuje w latwo zrozumialy dla wszystkich sposób spelnienie tych wysokich nakazów Allahu Teala. Zasady filozofii zaś skladają się tylko z ludzkich myśli. Powinno się je czytać tylko po to, by im zaprzeczyć. Naszym obowiązkiem jest przyjęcie i spelnianie nakazów Allahu Teala, które są wymienione w Świętym Koranie, w św. hadisach i w książkach uczonych islamskich. Taki jest prawdziwy Islam. Allahu Teala zakazal muzulmanom posiadania różniących się wierzeń, zakladania sekt, wśród nich istnienia różnic w wierze, a tym bardziej też organizowania spotkań po kryjomu, organizowania potajemnych zgromadzeń, zajmowania się tym, co jest zakazane jak: oczernianie i obgadywanie.

„Wiedzcie o tym, że życie na ziemi sklada się z zabawy, zajmowania się czymkolwiek, zdobienia się, wśród was wychwalania się nawzajem, starania się o posiadanie jeszcze więcej majątku i dzieci. To zaś podobne jest do deszczu, który sprawia radość siewcom, gdy z czarnej ziemi wydobywa się zieleń. Te rośliny potem usychają. Stają się żólte, później śmieciem. W życiu pozagrobowym zaś (dla tych, co pasjonują się światem) są ciężkie i nieskończone męki. (Dla tych, co środki do życia zdobywają zgodnie z nakazami Allaha) tam jest aprobata Allaha i wybaczenie. Życie na ziemi jest tylko okresem zwodnym, przejściowym.” (Hadid 20)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies