www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
2 Maj 2019 Czwartek - 27 Szaban 1440   
Strona odwrotna

Duże oznaki

Po ukazaniu się wszystkich znaków informujących o zbliżeniu się końca świata (kyjamet) wystąpi dziesięć wielkich oznak. Przed ukazaniem się ich kyjamet nie wybuchnie. Nasz ukochany Prorok glosil: „Nim nie dojdzie do wystąpienia dziesięciu wielkich znaków, kyjamet nie wybuchnie.” O tych oznakach powiedziano w św. hadisach: „Duhan-dym (Sura Duhan 10), Dedżdżal, Dabbetul-erd (Sura Neml 82), slońce zacznie wschodzić na zachodzie, z nieba zejdzie Isa alejhisselam (Sura Zuhruf 61), ukaże się Jedżudż i Medżudż (Sura Enbija 96), dojdzie do zapadnięcia się ziemi na wschodzie, zachodzie i w Arabii, po nich wystąpi w Jemenie ogień, który skupi ludzi w jednym miejscu.” (Muslim)

„Dym będzie dla wierzących jak katar, dla niewierzących bardzo straszny.”(Ebu Dawud)

„Dedżdżal wystąpi ze stron wschodnich.” (Muslim, Ebu Dawud, Tirmizi, I.Madże, I.Ahmed, I.Ebi Szejbe, Hakim)

„Dedżdżal nie wejdzie do Mekki i Medyny.” (Buhari, Muslim, Tirmizi, I.Ahmed)

„Dedżdżal powie, że jest bogiem.” (I.Ebi Szejbe)

„Od Adama do Kyjamet nie ma większej intrygi niż Dedżdżal.” (Muslim)

„Nim nie wzejdzie slońce na zachodzie nie dojdzie do Kyjamet. Wtedy to też, jeśli nawet wszyscy uwierzą, to nie przyniesie im to korzyści.” (Buhari, Muslim)

„Jedżudż i Medżudż należą do pierwszych znaków Kyjamet. Będą starali się zburzyć świat. Będą pili z rzeki Eufrat i Didżle, jezioro Taberije wysuszą. Gdy dojdą do Bejti Makdise, to powiedzą –Zabiliśmy tych na ziemi, teraz tych w niebie zabijemy- i będą rzucali strzaly w stronę nieba i gdy strzaly zabrudzone krwią wrócą, to powiedzą –Tych w niebie też zabiliśmy.” (I.Dżerir)

„Na wschodzie, na zachodzie i w Arabistanie dojdzie do zaćmienia księżyca i zapadnięcia się ziemi.” (B.Arifin)

„Ogień wybuchający w Hidżaz oświetli szyje wielblądom znajdującym się w Basra.” (Muslim)

„Gdy przyjdzie Isa, to zabije Dedżdżala.” (Muslim, I.Ahmed, Taberani Rujani, Zija el Makdisi)

„Szczęśliwi są ci, którzy będą żyli, gdy zejdzie Isa...” (E.Nuajm)

„Isa zejdzie, będzie walczyl na drodze Islamu. Na ziemi zapanuje pokój. Będzie tak, że lew z wielblądem, tygrys z krową i wilk z owcą będą swobodnie chodzili, a dzieci bawily się z wężami. Isa po czterdziestoletnim życiu umrze.” (Ebu Dawud)

„Isa zostanie obok mnie pochowany.” (Tirmizi)

„Nim nie dojdzie do zajścia dziesięciu znaków, to kyjamet nie dojdzie do skutku. Jednym z nich jest zejście Isa.” (Muslim, E.Dawud, Tirmizi, I.Madże, Nesai, I.Ahmed, Taberani, I.Hibban, I.Dżerir)

Dojdzie też do zburzenia Kaabe. „Ktoś z Etiopii zburzy Kaabe.” (Buhari, Muslim)

Jednym z wielkich oznak kyjamet jest przyjście szanownego Mehdi. Po wystąpieniu jednej z wielkich oznak pozostale ukażą się w krótkim czasie jedna po drugiej.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies