www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
18 Styczeń 2019 Piątek - 12 DzemazyjjelAwwal 1440   
Strona odwrotna

Jak należy postępować wobec męża, który ma zly charakter?

Należy postępować tak, jak nakazuje religia zarówno wobec despoty jak i wobec ciemiężonego. Jeśli kobieta posiada zly charakter, to jej mąż powinien starać się być cierpliwym, jeśli mąż posiada zly charakter, to jego żona powinna starać się być cierpliwa. Ten, kto jest cierpliwy podczas tego egzaminu, zyskuje wiele dobrych uczynków. Czyniący zlo wyrządza zlo samemu sobie.

Allah jest pomocnikiem ciemiężonym i cierpliwym. Allahu Teala nie zostawi nikogo praw innym. Cierpliwych też wynagrodzi bez liku.

Mąż i żona powinni być cierpliwi wobec swoich nawzajem zlych charakterów! W hadisie szerif gloszone jest: „Znoszący zly charakter żony zostanie wynagrodzony tak, jak Hazret Ajjub (Hiob). Kobieta znosząca zly charakter męża uzyska nagrodę za dobre uczynki, jak Hz. Asija.” (I.Gazali)

W Świętym Koranie zostalo również poinformowane, że Allahu Teala będzie razem z tymi, którzy są cierpliwi i że uzyskają oni niezliczoną ilość nagród. (Enfal 46, Zumer 10) Dobry czlowiek to nie tylko ten, kto nie wyrządza zla innym, lecz także ten, kto pięknie okazuje cierpliwość na zlo innych.

Czy należy być posluszną mężowi również, gdy nakazuje coś sprzecznego z religią?

Żaden mąż nie może nakazać swojej żonie cokolwiek, co byloby sprzeczne z religią. Nie może nakazać jej picia alkoholu, nie wykonywać salatu, czy pokazywać się obcym nie będąc wlaściwie ubraną. Jeśli nakaże coś podobnego, to nie powinna być mu posluszna. Nasz Prorok (sallallahu alejhi we sellem) powiedzial: „Wobec czynu, który jest buntem wobec Stworzyciela, nie jest się poslusznym sludze.” (Hakim)

Jeśli nakażą też coś podobnego rodzice, zarządca, to nie należy tego czynić.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies