www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
17 Wrzesień 2018 Poniedziałek - 7 Muharram 1440   
Strona odwrotna

Wierzący są jak jedno cialo

Zbierającemu pomoc, jeśli jest ona dla muzulmanów, powinno się pomóc. Jeśli dojdzie do braków w dotarciu lub wiarolomstwa, to jest to grzech zbierających tą pomoc. Z tego powodu bez względu na to, gdzie się żyje, powinno się pomagać muzulmanom. Wszyscy muzulmanie są jak czlonkowie jednej rodziny, a nawet jak jedno cialo. Hadis szerif glosi:

„Wierzący są wobec siebie w milowaniu i milosierdziu jak jedno cialo. Jak z powodu niedomagania jednego z organów zajmuje się wyleczeniem go, ponieważ wtedy cale cialo niedomaga, pozostaje bez snu, tak też muzulmanie powinni biec sobie nawzajem z pomocą!” (Buhari)

Z tego względu cierpienie jednego z muzulmanów z drugiego końca świata jest naszym cierpieniem. Powinno się jemu pomóc. Pomoc muzulmanom w jedzeniu, ubraniu i innych potrzebach jest obowiązkiem i wielką zaslugą. Hadis szerif glosi:

„Allahu Teala wybaczy temu, kto uratuje od trudności muzulmanina lub pomoże uciemiężonemu.” (Buhari)

„Allahu Teala ochroni od ognia Piekla tego, kto ochroni wierzącego od ucisku niewierzącego.” (Ebu Dawud)

„U Allaha najwartościowszym czynem jest sprawienie radości muzulmaninowi, uratowanie go z trudności, splacenie jego dlugu lub nakarmienie jego.” (Taberani)

„Spośród was najlepsi są ci, których jest się pewnym, że nie zrobią zla i zawsze można od nich oczekiwać dobra.” (Tirmizi)

„Rób dobry uczynek tym, co są tego warci i niewarci. Jak dobrze, jeśli zrobisz dobry uczynek temu, kto jest warty tego. Jeśli ten ktoś nie jest warty dobrego uczynku, to ty i tak będziesz należal do wspólnoty robiącej dobro.” (Ibni Nedżdżar)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies