www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
17 Kwiecień 2018 Wtorek - 1 Szaban 1439   
Strona odwrotna

Wstydliwego żona jest też wstydliwa

Imam Gazali glosil: „Nie sluchające się rozumu, najbardziej mu się buntujące są pożądania zmyslowe. Bardzo korzystne jest uciekanie od tych pożądań z powodu zawstydzania przez innych, jednak przez to nie zyska się wielkiej nagrody. Mając wszystkie możliwości, żeby ten grzech zrobić, nie bojąc się nikogo, jeśli tylko ze względu na zyskanie laski Allaha, bojąc się Allaha, nie wpadnie się w niewolę pożądaniom zmyslowym, zapobiegnie się im, to zyska się największą cnotę. Jest to stopień prawdziwych, szczerych muzulmanów, stopień męczenników.”

„Wstydliwość, opanowanie języka i rozum pochodzi z wiary. U takich ludzi wzrasta pragnienie ahiret (życia pozagrobowego), pragnienia ziemskie maleją. Skąpstwo, niemoralność, brzydkie slownictwo, bezwstydność pochodzi z niezgody. U takiego wzrasta pragnienie życia światowego, maleje pragnienie ahiret.” (Bejheki)

Jeśli mężczyźni będą bezwstydni, to ich bliscy też mogą pójść na zlą drogę. Nasz szanowny Prorok glosil: „Jeśli wy będziecie wstydliwi, to wasze żony będą też wstydliwe.” (Taberani)

Poinformowana przez Ibni Nedżdżara hadis szerif: „Cudzolożący znajdzie się w takim samym stanie” wskazuje na to, że bezwstydnego bliscy mogą też stać się bezwstydni. Starający się być wstydliwym zyska wstydliwość. „Allahu Teala obdarzy wstydliwością tego, kto chce być wstydliwym.” (Hakim)

Niedozwolone czyny są na ziemi dla czlowieka nieslawą. W ahiret zaś powodem bardzo ciężkiego męczenia. Jeśli jest ktoś, kto mówi, że nie umrze lub ogień Piekla mu nie zaszkodzi, to niech robi to, co chce.

„Dla życia ziemskiego pracuj tyle, jak dlugo będziesz na ziemi! Dla ahiret pracuj wg tego, że tam będziesz nieskończenie! Bądź posluszny Allahu Teala tak, jak Jego potrzebujesz! Grzesz tyle, ile będziesz potrafil znieść Piekla!” (Ejjuhel weled)

Czy jest w stanie postępować źle ten, kto wierzy, że umrze i myśli o tym, co z nim się stanie po śmierci?


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies