www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
14 Maj 2019 Wtorek - 9 Ramadan 1440   
Strona odwrotna

Modlitwa do wykonania w miesiącu Radżab

"Modlitwa Hadzet" czyli modlitwa potrzeby wykonywana jest między 1 a 10, 10 a 20 oraz 20 i 30. Trzy modlitwy wykonuje się w ten sam sposób. Tylko suplikacje pod koniec modlitwy się różnią . Modlitwy te można wykonać po maghrib lub po isza, lecz najlepiej jest pomodlić się nocą w Piątek oraz Poniedziałek w czasie tahadżdżud.

Serca tych którzy wykonują tę modlitwę nie umrą. Ta 30 rakatowa modlitwa została nam przekazana od człowieka który strzygł Naszego Proroka, Hz. Selman-i Pak (r.a.). Ta modlitwa wyraźnie odróżnia Muzułmanina od munafiq (hipokryta). Ci którzy modlitwę tę wykonują dotrą do hidayat (prawidłowa droga). Hipokryci nie mogą wykonać tej modlitwy.

Sposób wykonania modlitwy: Zaczyna się od intencji: "O Allah! W trosce o naszego Proroka Muhammeda (s.a.s), którego urodzenie oświetliło cały świat, w trosce o Twój pomyślny miesiąc Radżab, podaruj mi Swoje Boskie przebaczenie, oświecenie. Zapisz mnie wśród Twoich pobożnych sług, którzy dużo się modlą i którym nie zależy na majątkach na tej ziemi. Chroń mnie przed kłopotami w życiu doczesnym i w życiu po śmierci. Allahu Akbar!"

W każdym rakacie recytuje się jeden raz Sura Fatiha. 3 razy Sure Kafirun oraz 3 razy Sure Ichlas. Po drugim rakacie kończy się modlitwę pozdrawiając; czyli modli się 5 razy 2 rakaty.

Po modlitwie w pierwszych 10 dniach recytuje się 11 razy "Laa ilaahe illallaahu wahdehuu laa szeriike leh. Lehul mulku we lehul hamdu yuhyii we yumiit, we huwe hayyul-laa yemuut, biyedihil chayr. We huwe 'alaa kulli szey'in qadiir."
Po modlitwie miedzy 10 a 20. dniem recytuje się 11 razy "Ilaahen waahiden ehaden sameden ferden witren hayyen qayyumen daaimen ebedaa".

Po modlitwie w ostatnim okresie w miesiącu recytuje się 11 razy: "Allaahumme laa mania limaa a'tayte, welaa mutiye limaa mena'te, welaa raadde limaa qadayde, welaa mubeddile limaa hakemte, welaa jenfe'u zel-dżeddi minkel dżeddu. Subhaane rabbiyel 'aliyyil 'a'lel wehhab, Subhaane rabbiyel 'aliyyil 'a'lel wehhab, Subhaane rabbiyel 'aliyyil 'a'lel keriim-il wehhab, Yaa wehhaabu yaa wehhaabu yaa wehhaab."


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies