www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
14 Kwiecień 2018 Sobota - 28 Radzab 1439   
Strona odwrotna

Wierzyć w dzień życia pozagrobowego

Życie wszystkich żywych stworzeń jest ograniczone pewnym okresem. Na pewno przyjdzie ich koniec. Nasz Wielki Stworzyciel twórca i wlaściciel wszystkiego poinformowal o tym, że wszystko jest przejściowe i wszystko dozna śmierci. Dla wszystkich życie na ziemi skończy się, po nim rozpocznie się nieskończone inne życie.

Ziemia jest miejscem egzaminu i polem uprawnym życia pozagrobowego. Po śmierci ludzie doznają najpierw życia grobowego, a potem życia, które nigdy się nie skończy. Ahiret jest nieskończenie trwającym życiem rozpoczynającym się śmiercią czlowieka, po końcu świata, powstaniu z grobów umarlych, rozliczeniu się na Sądzie Ostatecznym, wedlug czynów i ibadet wyslaniu do Raju (Dżennet) lub Piekla (Dżehennem).

W jednym ze św. Hadisów gloszone jest: „Dla życia na ziemi pracuj tyle ile na niej będziesz przebywal. Dla Ahiret biorąc pod uwagę to, że będziesz tam w nieskończoność. Bądź posluszny Allahu Teala tak, jak Go potrzebujesz. Jak będziesz potrafil wytrzymać Dżehennem, tyle grzesz.” (Hadis-i szerif-Ejjuhel Weled)

Co to jest dzień życia pozagrobowego (Dzień Ahiret)?

Jest to dzień, w którym zakończy się życie na ziemi. Początkiem tego okresu jest dzień śmierci czlowieka. Trwa do końca świata. Koniec świata jest ponownym odżyciem po śmierci wszystkich ludzi i stworzeń. Powinno się wierzyć we wskrzeszenie ludzi po śmierci. Po rozlożeniu się kości i ciala w ziemię i w gaz wszystko ponownie razem się zloży, duchy wejdą do cial, wszyscy powstaną z grobów. Z tego względu ten czas nazywa się Dniem Końca Świata (Dniem Kyjamet).

Allahu Teala poinformowal w Surze Hadż, że jeden dzień ahiret jest jak tysiąc lat na ziemi. Dlaczego będzie tyle trwać, wie tylko Allahu Teala. W Ahiret nie ma istniejącego na ziemi dnia, nocy, miesiąca i roku.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies