www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
14 Styczeń 2022 Piątek - 11 DzemazyjjelAchir 1443   
Strona odwrotna

Co to jest Islam?

Islam zeslany przez Wielkiego Allaha za pośrednictwem aniola o imieniu Gabriel-Dżebrail (niech pokój będzie z nim) naszemu ukochanemu Prorokowi Muhammedowi (niech pokój będzie z nim) jest metodą i prawem zapewniającym ludziom wygodę i szczęśliwy byt na świecie i w życiu pozagrobowym.

Islam zacząl być objawiany przez Wielkiego Allaha Prorokowi Muhammedowi (niech pokój będzie z nim) w 610 roku naszej ery w Mekce, te objawienia trwaly w przybliżeniu przez 23 lata. Religia islamska zostala zeslana wszystkim czasom, miejscom pobytu i wszystkim ludziom. Islam nie jest religią jednej rasy, jednej klasy czy też sfery spolecznej. Jest religią wszystkich narodów i spoleczeństw. W religii islamskiej Prorok (niech pokój będzie z nim) jest takim samym czlowiekiem jak my. Wielki Allah wybral go, by przekazal wszystkim ludziom Jego nakazy i zakazy.

Islam chce najpierw od ludzi, by uwierzono. Wiarą jest przyjęcie sercem i czynienie tego, o czym Wielki Allah poinformowal Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z nim). Wstępem do Islamu jest wypowiedzenie slów Szehady, wyznanie wiary – iman i uwierzenie w ich znaczenie. Szehadę wypowiada się w ten sposób: Eszhedu en La Ilahe Illallah we eszhedu enne Muhammeden abduhu we Resuluhu, co znaczy: Jakbym widzial, wiem i wierzę, że poza Wielkim Allahem nie ma na ziemi i w niebie nikogo, żadnej innej egzystencji, którą powinno się czcić i która bylaby godna ubóstwiania. Jakbym widzial wiem i wierzę, że Muhammed (niech pokój będzie z nim) jest slugą Wielkiego Allaha i Jego Prorokiem. Znaczy to, że tylko Wielki Allah jest egzystencją godną holdowania i że wraz z zeslaniem szanownego Proroka Muhammeda skończyly się religie wszystkich przed nim istniejących Proroków, prawa ich staly się nieaktualne. W ten sposób wierzący należy do prawidlowo wierzących, jest muzulmaninem. Każdy muzulmanin powinien raz w życiu wypowiedzieć Szehadę. Jest to jeden z koniecznych do spelnienia obowiązków każdego muzulmanina, które nazywa się fard. Wypowiedzenie Szehady przynosi każdemu muzulmaninowi wiele korzyści. Szehada nie musi być koniecznie wypowiedziana w obecności urzędników religijnych. Takie udogodnienie istnieje tylko w celu uzyskania pomocy od urzędnika religijnego temu, kto chce zostać muzulmaninem.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies