www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
13 Sierpień 2018 Poniedziałek - 2 Zilhidzdze 1439   
Strona odwrotna

Ewangelia Barnaby-2

„Bóg (Allah), w którego obecności jest mój duch, jest żywy. Nie jestem Mesjaszem, który jest oczekiwany przez caly świat, o którym zostal poinformowany Prorok Abraham przez Boga (Allaha), który przyjdzie z jego pokolenia. Potem, gdy opuszczę świat, to szatan będzie przekonywać wszystkich o tym, że ja jestem Bogiem lub synem Boga. Te przeklęte intrygi od nowa odżyją. Moje slowa i wiara zostaną do tego stopnia zmienione, że pozostanie prawidlowo wierzących 30 osób albo nikt. Wtedy to Bóg zlituje się nad ludźmi i ześle prawdziwego Mesjasza, Swojego Proroka, dla którego On wszystko stworzyl. Ten Prorok przyjdzie z poludnia. Będzie posiadal wielką moc. Powali bożki, zlikwiduje balwochwalstwo, da koniec panowaniu szatana nad ludźmi. Wybawienie Boga dotrze razem z nim do wierzących i ci, którzy uwierzą w jego slowa, zostaną obdarzeni przeróżnymi darami.” (z rozdz. 96)

„Na pytanie jasnowidza: Jakie imię będzie nosil ten Mesjasz, o którym mówisz i jakie są znaki jego przyjścia? Jezus odpowiedzial w ten sposób: Piękność imienia Mesjasza jest warta podziwu. Gdy Bóg (Allah) stworzyl Jego ducha, to obdarzyl Go tym imieniem i gdy osadzil Go w niebiańskim przepychu, to powiedzial: Poczekaj, Ahmed! Ze względu na Ciebie stworzę Raj, świat i wiele stworzeń. Sprezentuję je Tobie. Kto Ciebie będzie cenil, tego Ja będę cenil. Kto będzie Ciebie przeklinal, ten będzie przeze Mnie przeklęty. Ja Ciebie wysylam na ziemię jako Mojego Proroka, ratownika (wybawcę). Twoje slowa będą tylko prawdą. Ziemia i niebo może zniknąć, jednak Twoja wiara będzie nieskończona. Jego świętym imieniem jest imię Ahmed. Na to zebrany wokolo Jezusa lud podnosząc glos zacząl wolać: Ej, Ahmed (Muhammed), szybko przyjdź, by uratować świat!” ( z rozdz.97)

„Bracia! Ja jestem stworzony tak jak i wy z ziemi. Tak jak i wy chodzę po ziemi. Bądźcie świadomi swoich grzechów i wyrażajcie skruchę! Moi kochani Bracia! Szatan przy pomocy żolnierzy rzymskich oszuka was mówiąc o mnie, że ja jestem synem Boga (Allaha). Pomyślcie o Rzymianach, którzy zostali przeklęci przez Boga (Allaha), ponieważ czcili oni falszywym, zmyślonym bożkom i nie uwierzcie im, bo też zostaniecie przeklęci przez Boga (Allaha).” ( z rozdz.128)

W tym fragmencie (rozdz.136) podane są najpierw wiadomości na temat Piekla i potem opisane jest, jak Prorok Muhammed (niech pokój będzie z nim) uratuje swoją wspólnotę religijną przed Pieklem.

„Na pytanie Apostolów: Czy możesz nam opisać Proroka, o którego przyjściu glosisz? odpowiedzial Jezus z wielką radością: Na imię mu Ahmed. Gdy przyjdzie on, jeśli nawet od dlugiego okresu czasu nie padal deszcz, to drzewa wydadzą owoce. W jego czasach ludzie będą mieli wiele możliwości do czynienia dobrych uczynków. Milosierdzie Boga będzie tak wielkie jak padające na nich obfite deszcze.” (z rozdz.163)

O ostatnich dniach życia Jezusa Ewangelia Barnaby podala następujące wiadomości w rozdz. 215-222: „Gdy żolnierze rzymscy weszli do domu, by schwytać Jezusa, to czterech wielkich Archaniolów: Gabriel, Michal, Rafal i Uriel na rozkaz Wielkiego Boga (Allaha) schwytali go i przez okno wynieśli do nieba. W tym samym czasie żolnierze rzymscy zlapali przewodniczącego im Judasza wolając: Ty jesteś Jezusem. Pomimo wszystkich zaprzeczeń, wolania, blagania ciągnąc zaprowadzili go na krzyż i powiesili. Później Jezus (niech pokój będzie z nim) ukazal się swojej matce i Apostolom. Do Marii zwrócil się: Matko widzisz, że nie zostalem ukrzyżowany. Na moim miejscu zdrajcę Judasza powieszono na krzyżu i on umarl. Wystrzegajcie się szatana! Podając falszywe wiadomości będzie on robil wszystko, żeby oszukać świat. Czynię was świadkami tego, co widzieliście i uslyszeliście. Potem modlil się do Wielkiego Boga, by chronil wierzących i naprowadzil grzesznych na prawidlową drogę. Na koniec zwracając się do Apostolów powiedzial: Dary i milosierdzie Wielkiego Boga niech będą razem z wami. Potem czterech wielkich Aniolów na oczach Apostolów i Jego matki ponownie wznieśli go do nieba.”

Jak widać Ewangelia Barnaby informuje o przyjściu ostatniego Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) 600 lat przed jego przyjściem. Mówi o tym, że Bóg (Allah) jest jeden i zaprzecza istnieniu trójcy.

Europejskie encyklopedie na temat Ewangelii Barnaby informują w ten sposób: „Rękopis zwany Ewangelią Barnaby zostal napisany w XV wieku przez Wlocha, który przeszedl na Islam, jest zmyśloną księgą.” Cdn.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies