www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
13 Maj 2019 Poniedziałek - 8 Ramadan 1440   
Strona odwrotna

W mahszer będzie orędownictwo

W mahszer zebrane wszystkie stworzenia będą prosily wszystkich proroków, żeby jak najprędzej za nimi się wstawili. Każdy z proroków przedstawiając jakiś pretekst, usprawiedliwiając się poleci pozostalych proroków. Tak będzie trwalo aż do poslania po Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem). Nasz ukochany Prorok glosil: „Ja najpierw przed wszystkimi będę orędownikiem i przed wszystkimi najpierw moje orędownictwo zostanie przyjęte” (Muslim, Imam Rabbani). W Ahiret prorocy, weli, prawidlowi muzulmanie, aniolowie i ci, którym Allahu Teala zezwoli będą orędownikami i ich orędownictwo zostanie przyjęte (Mewlana Halid Bagdadi).

Na temat orędownictwa-szefaat w Świętym Koranie znajdują się wersety w Surach: Sebe 23, Taha 109, Merjem 87, Zuhruf 86, Enbija 28, Nedżm 26, Bekara 255, Junus 3, Zummer 44, Araf 53, Szuara 100, Rum 13, Sedżde 4, Jasin 23, Muddessir 48, Nisa 64.

W mahszer będzie pięć rodzajów orędownictwa:

1- W dniu kyjamet grzesznikom na miejscu mahszer dokuczy dlugie oczekiwanie w tlumie i lamentując będą blagać o jak najszybsze dokonanie rozrachunku. Z tego powodu okazane będzie orędownictwo.

2- W celu dokonania latwego i szybkiego przepytania i rozliczenia.

3- Grzesznym muzulmanom, by nie spadli z Mostu Syrat do Dżehennem i chronienia ich od męk w Dżehennem.

4- W celu wyciągnięcia z Dżehennem muzulmanów, którzy będą mieli dużo grzechów.

5- W celu podniesienia stopnia należących do Dżennet. W Dżennet będzie znajdowala się nieskończona liczba dóbr i osiem stopni dla tych, którzy tam będą przebywać w nieskończoność. Wszystkim stopień, siedziba będzie dana ze względu na silę wiary i dokonane uczynki.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies