www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
12 Pażdziernik 2018 Piątek - 3 Safar 1440   
Strona odwrotna

Dżihad kobiety

W „R.Nasihin” w rozdziale na temat praw mężów i żon gloszone jest: „Nasz Prorok (sallallahu alejhi we sellem) przeznaczyl zajęcia domowe Hz. Fatimie (radyjallahu anha), a zajęcia poza domem Hz. Alemu (radyjallahu anh).” Na ten temat tak się wyrazil:

„Ten, kto zajmuje się zajęciami poza domem, zapewnieniem potrzeb swojej żonie tak, by mogla przebywać w domu i kto chroni ją przed widzeniem jej przez obcych mężczyzn, zyska taką nagrodę, jaką zyskuje się za wykupienie i obdarzenie wolnością tych, którzy należą do wspólnoty Muhammeda i zostali wzięci w niewolę przez wroga.”

„Fatimo, jak szczęśliwa jest kobieta, z której mąż jest zadowolony. Dla kobiet po spelnieniu tego, co nakazal Allahu Teala i posluszeństwie swojemu mężowi nie ma lepszego zajęcia niż przędzenie welny i nici. Kobiety za godzinne przędzenie welny i nici lub tkanie zyskują więcej nagród niż za wykonywanie aktów czci przez rok. Za utkany każdy klębek nici zapisywana jest im nagroda, jaką zyskują za dobre uczynki męczennicy.”

„Kobieta, która wykonuje salat pięć razy dziennie, daje zekat ze swego majątku, pości w blogoslawionym Ramadanie, posluszna jest mężowi w czynach, które nie są grzechem i zwraca należytą uwagę na okrywanie ciala, wejdzie do Raju drzwiami, którymi tylko zechce.”


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies