www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
12 Styczeń 2018 Piątek - 25 RabiulAchir 1439   
Strona odwrotna

NOC MEWLID

Prorok Muhammed Mustafa (sallallahu alejhi we sellem) urodzil się w nocy pomiędzy 11. a 12. dniem miesiąca Rebiul-ewwel. Resulullah (sallallahu alejhi we sellem) w noce mewlid dawal poczęstunek Eshabowi (swoim przyjaciolom), opowiadal im o swoim przyjściu na świat i o swoim dzieciństwie. Muzulmanie obdarzyli wielkim znaczeniem tą noc. Tej nocy wszystkie stworzenia, anioly, dżiny, zwierzęta cieszą się nawzajem ze zdarzenia, że nasz szanowny Prorok przyszedl na świat. (Ibni Hadżer Hejtemi)

Noc i dzień Mewlid posiada dużo wartości i szacunku. Istnienie Resulullaha jest powodem uratowania się tym, co Mu uwierzyli po jego śmierci. Cieszenie się z powodu Jego narodzin jest powodem zmniejszenia się cierpień w Dżehennem. Okazanie szacunku tej nocy, cieszenie się jest powodem też zyskania urodzaju w calym roku. Zalety dnia Mewlid są takie jak zalety dnia Piątku. Święte hadisy gloszą, że w Piątek męki piekielne zostają wstrzymane. I tak jest też w dniu Mewlid. Powinno się okazać radość z powodu nocy Mewlid, dawać dużo jalmużny, prezenty, pójść na zaproszony poczęstunek. (Imam Dżelaluddin Abdurrahman bin Abdil Melik Kettani)

W noc Mewlid dawanie jalmużny, poczęstowanie zebranych muzulmanów i sluchanie tego, co jest zezwolone, dobrych muzulmanów ubranie jest okazaniem szacunku tej nocy. Robienie tego by zyskać laskę Allaha jest zezwolone i dużą zaslugą. Nie musi być to koniecznie robione tylko dla biednych. Jednak sprawienie radości potrzebującym jest jeszcze większą zaslugą. (Ibni Battal)

Noc Mewlid po nocy Kadr jest najwartościowszą nocą. Tej nocy cieszący się z powodu narodzin Proroka zostaną wybaczeni. (Muhammed Rebhami)

Każdego roku muzulmanie tej nocy cieszą się, robią dobre uczynki i dają jalmużnę. Zbierają się i czytają utwory na temat Mewlid. (Szemseddin Sehawi)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies