www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
11 Pażdziernik 2018 Czwartek - 2 Safar 1440   
Strona odwrotna

Czy wszystko jest przypadkiem?

Gdy wokolo dokladnie popatrzymy i przestudiujemy historię, to zobaczymy, że z biegiem czasu niektóre materie znikly i inne powstaly. Nasi przodkowie, dawne narody, historyczne miasta i budowle nie istnieją już więcej. My przyszliśmy po nich i później po nas przyjdą też inni ludzie i cywilizacje.

Nauki ścisle mówią o tym, że istnieją sily, które doprowadzają do tych ogromnych zmian. Niewierzący w Allaha mówią, że „robią to sily natury, wszystko zostalo stworzone przez silę przyrody.”

Im odpowiadamy w ten sposób: „Czy części samochodu zostaly polączone ze sobą przy pomocy sily natury? Czy zostaly skupione też tak, jak sterta śmieci plynąca wodą, uderzana falami z prawej i z lewej strony? Czy samochód też porusza się wskutek prądu wody lub sily wiatru?”

Materialiści śmiejąc się z nas odpowiedzą: „Czy coś takiego jest możliwe? Samochód jest przemyślanym i zaplanowanym dzielem sztuki, do którego powstania przylożylo się skrupulatnie pracujących wielu ludzi. Jest prowadzony przez kierowcę, który korzysta ze swej wiedzy i uważa na przepisy drogowe.”

W przyrodzie każda egzystencja jest takim dzielem sztuki. Nawet maly listek jest ogromną fabryką. Każde ziarenko piasku, każda żywa komórka jest z osobna ekspozycją dziel sztuki precyzyjnej, która jest tylko trochę przez nauki ścisle zrozumiana. To, co my dzisiaj chwalimy jako „osiągnięcia” i „odkrycia” naukowe nie jest niczym innym jak obserwacją i naśladownictwem niektórych tych sztuk pięknych.

Czy możliwe jest by ten, kto nie zgadza się z tym, że samochód porusza się przy pomocy sil natury, które powstają przypadkowo, powiedzial, że ten ogromny świat, który od początku do końca jest dzielem sztuki, stworzyla przyroda? Oczywiście, że tak nie powie. Czy nie uwierzy, że zrobil to wszystko wiedzący i nieskończenie silny Twórca? Czy nie jest ignorancją i glupotą mówienie, że to wszystko zostalo stworzone przez naturę, że przypadkiem się stalo?


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies