www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
11 Sierpień 2018 Sobota - 29 Zilkade 1439   
Strona odwrotna

Wiara niewierzącego i milosierdzie Allaha

Ateista znaczy niewierzący. Niewierzący, który uwierzyl, zyska nagrodę za wcześniej dokonane dobre uczynki. Hakim bin Hazam, gdy przyjąl Islam, to spytal się szanownego Proroka, co się stalo z jego wcześniejszymi dobrymi uczynkami. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) powiedzial: „Ze względu na twoje wcześniejsze dobre uczynki, które zostaly przyjęte, zostaleś muzulmaninem.” (Buhari)

Niewierzącego, który uwierzyl, zrobione wcześniej dobre uczynki, jak nie idą na marne, tak i wszystkie wcześniejsze grzechy zostają mu wybaczone, a nawet zostają zamienione na nagrody za dobre uczynki. W Świętym Koranie w Surze Furkan 70 gloszone jest: „Allahu Teala niewierzącemu, który okazal skruchę, przyjąl wiarę i dokonuje prawidlowe czyny, grzechy wybaczy, a nawet zamieni je na nagrody za dobre uczynki. Allahu Teala jest bardzo wybaczający i milosierny.” „Hadika” informuje, że ten ajet zostal zeslany ze względu na Hz. Wahszi. W komentarzu „Medarik” okazać skruchę znaczy: okazać skruchę z balwochwalstwa, z nie uwierzenia. Okazanie skruchy ma bardzo duże znaczenie. W Świętym Koranie w Surze Zumer 53 jest gloszone: „Ej, posiadający dużo grzechów, nie trać nadziei na milosierdzie Allaha! Allah wszystkie grzechy wybaczy. On jest nieskończenie przebaczającym i milosiernym.”

„Kto dokona zla, ten siebie samego ciemięży, później jak zapragnie przebaczenia, to znajdzie bardzo wybaczającego i bardzo milosiernego Allaha.” (Nisa 110)

„Ej, wierzący, by zyskać ratunek, okażcie skruchę Allahowi.” (Tahrim 8)

Święte Hadisy gloszą:

„Jeśli ma się dużo grzechów, a nawet jeśli sięgają one do nieba, to Allahu Teala przyjmie waszą skruchę.” (Ibni Madże)

„Dokonujący skruchy jest tak, jak ten, kto nie dokonal żadnych grzechów.” (Ibni Madże)

Jak niewierzącego grzechy zamieni w nagrody za dobre uczynki, tak i też muzulmanina.

„Wspominającemu Allaha w celu zyskania aprobaty boskiej grzechy zostaną zamienione na nagrody za dobre uczynki.” (I. Ahmed)

„W miesiącu Redżeb 9 dni poszczącemu grzechy zostaną zamienione na nagrody za dobre uczynki.” (Gunje)

W celu zyskania aprobaty Allaha zrobione dobre uczynki, dany zekat i jalmużna wedlug szczerości zostaną wynagrodzone za jeden dziesięć, siedemset, a nawet jeszcze więcej. W Świętym Koranie na ten temat jest gloszone:

„Stan wydającego swój majątek na drodze Allaha jest taki, jak u każdego klosa, w którym znajduje się sto nasion siedmio klosowych. Allah temu, komu zechce jeszcze więcej da.” (Bekara 260)

„Allah (ukarze sprawiedliwie za zlo) nawet odrobinę nie dokona niesprawiedliwości, za odrobinę dobra podwyższy nagrody wiele razy i oprócz tego obdarzy wielkim wynagrodzeniem.” (Nisa 40)

„Robiącemu jeden dobry uczynek dziesięciokrotnie wynagrodzi, zaś zlo tylko taką samą ilością ukarze, nikomu nie zrobi niesprawiedliwości.” (Enam 160)

„Za każdy dobry uczynek zostanie zapisane od dziesięciu do siedemset nagród, zaś każde zlo zostanie zapisane jeden raz. Jeśli Allah jemu wybaczy, to w ogóle nie zostanie zapisane.” (Buhari, Muslim)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies