www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
11 Lipiec 2019 Czwartek - 8 Zilkade 1440   
Strona odwrotna

Szkody dobrej intencji, która nie jest oparta na wiedzy (2)

Grzechy, jeśli będą robione nawet w dobrej intencji, nie przestają być grzechami. Poniżej trzy przyklady:

1- Kobieta, której jest fard (obowiązkiem) dokonanie hadż, jeśli uda się na hadż bez rodziny mahrem, to popelni grzech. Dziewczyna wyjeżdżająca bez rodziny mahrem do Ameryki, żeby slużyć Islamowi, popelni grzech. Dobre intencje nie uczynią z haramów (zakazów) helal (tego, co jest dozwolone).

2- Jeśli chrześcijanka powie muzulmaninowi, że jeśli z nią zatańczy, przyjmie Islam, to nie jest dozwolone muzulmaninowi w dobrej intencji tańczyć z nią, pić alkohol lub inny grzech popelnić.

3- W celu sprawienia komuś przyjemności, zyskania przyjaźni, mówiąc, że jest się poslusznym hadisie szerif: „Sprawiający radość wierzącemu będzie uradowany przez Allahu Teala” nie zyska się nagrody za siedzenie przy stole, gdzie pije się alkohol, będzie to grzechem. Nie jest też dozwolone budować meczet za pieniądze haram (zdobyte w zakazany sposób). Rezygnujący z popelnienia haramu w dobrej intencji (bojąc się Allaha) zyska nagrodę. Rezygnujący z innego powodu nie zyska nagrody, uratuje się tylko od grzechu.

Poniżej trzy przyklady dotyczące fard (obowiązków):

1- Udać się na hadż jest fardem. Jednak udający się w celu kradzieży pieniędzy pielgrzymom, zyskania powagi, żeby być nazywanym przez innych hadżi, pomimo, że dlug hadż odrobil i dokonal fardu, to nie zyska nagrody i popelni grzech.

2- Post jest fardem. Nie zostanie przyjęty post, który jest trzymany tylko dlatego, że jest pożyteczny dla zdrowia. Jeśli pości się w intencji, że będzie to też korzystne dla zdrowia i intencji zyskania zdrowia jest więcej, to nie zyska się nagrody. Jednak uratuje się od dlugu postu.

3- Salat jest fardem. Dokonujący salatu, jeśli nie zrobi intencji obowiązku slugi, robiąc salat będzie traktowal go jako gimnastykę, to salat jego nie zostanie przyjęty, będzie robil sport. Nie jest możliwy do przyjęcia czyn, który nakazuje religia, a jest zrobiony dla korzyści ziemskich. Jeśli sprawy ziemskie zostaną zrobione dla życia pozagrobowego, to przyjmą stan ibadetu (czynów, poprzez które czci się Allahu Teala).Historyjka dobrej intencji:

W lesie spadla niedźwiedziowi na lapę belka. Nie potrafil się od niej uratować. Przechodzący tam czlowiek zobaczyl to i wyciągnąl lapę niedźwiedzia spod belki. Niedźwiedź chcial się odwdzięczyć. Przyniósl temu czlowiekowi plastry miodu pszczól leśnych. Czlowiek po zjedzeniu miodu zasnąl. Jednak slodki zapach zacząl ściągać muchy, które zaczęly siadać na twarzy czlowieka. Niedźwiedź zacząl odganiać muchy, żeby czlowiek mógl sobie spokojnie spać. Ale odganiane muchy dalej przylatywaly. Pomyślal sobie, że najlepiej będzie jak je pozabija. Wziąl wielki kamień i uderzyl nim w muchy, które siedzialy na twarzy czlowieka. Koniec wiadomy... Niedźwiedź nie posiadal wiedzy, jego dobra intencja zamiast korzyści przyniosla szkodę.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies