www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
11 Maj 2019 Sobota - 6 Ramadan 1440   
Strona odwrotna

Miesiąc Radżab-i Szarif

Już przypada początek miesiąca Radżab, siódmego miesiąca księżycowego. Jest to jeden z godnych miesięcy (Eszhur-u hurum), jest on SZEHRULLAH, czyli poświęcony Bogu. Należy rozpocząć go postem i modlitwą o przebaczenie. Post w pierwszym dniu tego miesiąca będzie równy 3 latom, w drugim dniu 2 latom, trzeciego dnia 1 rokowi wykonywania dobrych uczynków. Potwierdza to Hadis-i Szarif. Po upływie trzeciego dnia tego miesiąca, każdy następny dzień przyniesie wynagrodzenie tak jak za miesiąc spełniania dobrych uczynków.

Jest to miesiąc poświęcony Allahowi (swt), należy więc często odmawiać  sury Ichlas. W tym miesiącu należy codziennie odmawiać ją 11 razy, nie pomijając kelime-i tawhid (laa ilaahe ilallaaah), prośbę o przebaczenie (istighfar - estaghfirullah)  ani szlachetnych salawat-i szarif (Allaahumme salli ‘alaa Muhammed)

W miesiącu tym wypadają 2 ważne noce:

  1. Noc pierwszego piątku miesiąca (Lajlatul Ragaib)
  2. 27. noc przypada rocznica Nocnej Podróży Proroka (s.a.s.) (Lajlatul Miradż)

Pierwszej nocy w tym miesiącu należy modlić się o odpuszczenie grzechów (Salatu Tasbih), lub też w pierwszych dniach modlitwę 10-Rakatową. W nadchodzących dniach wyjaśnimy, jak się je odmawia.

Dobrym uczynkiem jest odmawianie w tym miesiącu codziennie Sury Al Fatiha 7x rano i wieczorem oraz 100x Sury Ichlas. W miarę możliwości powinno się wykonać hatm-i Anbiya i pościć. Poprzez post 13, 14 i 15 dnia naśladujemy Proroka Muhammada (s.a.s.), a to pomaga uleczyć się z chorób.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies