www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
11 Styczeń 2018 Czwartek - 24 RabiulAchir 1439   
Strona odwrotna

Prawa męża

Mężczyzna posiada wiele praw wobec swojej żony. Kobieta powinna dobrze wspólżyć ze swoim mężem.

„Dżihadem kobiety jest dobrze wspólżyć ze swoim mężem.” (Taberani)

Kobieta powinna witać swojego męża serdecznie, używając milych slów starać się zdobyć jego zadowolenie. Nasz Prorok (alejhisselam) mężowi tak postępującej kobiety powiedzial: „Pozdrów swoją żonę i poinformuj ją o zdobyciu polowy nagród, jakie zyskuje męczennik.” (Szira)

Kobietom latwiej jest wejść do Raju niż mężczyznom:

„Kobieta wykonująca pięć razy dziennie salat, poszcząca, chroniąca się przed obcymi i posluszna swojemu mężowi pójdzie do Raju.” (Ibni Hibban)

Nie ma obaw, jeśli chodzi o kobietę, która zadowala swojego męża:

„Do Raju pójdzie ta kobieta, z której mąż byl do końca życia zadowolony.” (Tirmizi)

„Do Raju pójdzie kobieta, która okazuje milość swojemu mężowi, rodzi dzieci, nie idzie spać nim nie zyska zadowolenia męża, gdy pogniewa się na męża lub gdy mąż jest na nią zly.” (Taberani)

Noszenie ozdób jest dozwolone (mubah) kobiecie. Nie powinna jednak w celu ich nabycia sprawiać klopotów mężowi, ani też pokazywać ich obcym! Jeśli będzie tak postępować, to noszenie ozdób nie przeszkodzi jej w pójściu do Raju.

„Ujrzalem malo kobiet w Raju i zapytalem o powód tego. Powiedzieli: Zajmowaly je zloto i ozdoby.” (I. Ahmed)

Powinna starać się jak tylko jest jej możliwe być milą wobec męża, okazywać mu milość i nie ranić go slowami:

„Allahu Teala w Dniu Sądu obwinie szyję wydlużonym na 70 arszynów językiem tej kobiety, która ranila mową swojego męża. Kobieta patrząca zlym spojrzeniem na swojego męża mając uciętą glowę i cialo podzielone na kawalki będzie obracana.” (Szira)

Nie powinna okazywać niewdzięczności mówiąc np: „Jaki mam z ciebie pożytek?”

„Kobiety wykonujące salat, jeśli nie okazują niewdzięczności swoim mężom, to wejdą natychmiast do Raju.” (Szira)

„Zobaczylem, że większość ludzi w Piekle to kobiety. Powodem tego bylo ich częste przeklinanie i niewdzięczność okazywana swoim mężom.” (Buhari)

Nie powinna wypominać, jeśli uczyni coś dobrego swojemu mężowi. Nie powinna sprawiać mu przykrości, jeśli chodzi o jedzenie i ubieranie. Nie powinna oczekiwać rzeczy, których nie jest on w stanie wykonać! Powinna dbać o godność swojego męża, starać się w każdym czynie zdobyć jego zadowolenie i sprawić mu przyjemność!

„Prawa męża u żony, są jak moje prawa u was. Z tego względu kobieta, która nie przestrzega praw swojego męża, nie przestrzega praw Allaha.” (Szira)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies