www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
10 Maj 2019 Piątek - 5 Ramadan 1440   
Strona odwrotna

Miejsce Sądu Ostatecznego (Mahszer)-2

Pozostali przyjdą na Arasat (miejsce mahszer) glodni, spragnieni, goli, boso, na piechotę, wstając i padając. Niewierzący staną się niewidomi i wlec się będą na swoich twarzach. Allahu Teala w Surze Isra 97 glosi: „Niewierzących na ich twarzach w kyjamet zbierzemy.” Będą oni pozbawieni blyszczącej światlości znajdującej się po prawej stronie wierzących. W tym czasie też aniolowie będą zsylali grupami powstających z grobów na miejsce mahszer. Każdy z umarlych zostanie wskrzeszony mając pod sobą tego, kto go uciskal. Ludzie, dżiny i szatany, dzikie zwierzęta i ptaki zostaną zebrane w osobnych grupach. Anioly okrążą wszystkie żywe stworzenia ziemskie w ksztalcie obręczy. Liczba aniolów będzie dziesięć razy większa od pozostalych wszystkich stworzeń. Anioly z każdej strefy nieba będą pozostalym obręczą.

W tym czasie ludzie pomieszają się ze sobą. Z powodu tloku jedna noga będzie nastawala na tysiąc nóg. Slońce zbliżając się do glów o jedną milę wywola tak wielki żar, że będą bardzo się pocili. Wszyscy wedlug swoich grzechów będą topić się w swoim pocie. Niektórzy po uszy, niektórzy tylko do kolan zaglębią się w pocie. Na niektórych wplynie to tak, jakby byli tylko spragnieni wody, gdy jest się spoconym. Upal slońca będzie siedemdziesiąt razy większy od ziemskiego.

Wśród nich będzie znajdowal się lud, który będzie pil slodką, czystą, zimną wodę. Muzulmańskie dzieci, które umarly, gdy byly male, będą krążyly wokolo swoich rodziców i podawaly im wodę w czaszach, które wypelnily w rzekach Dżennetu. Jest to jedna z nagród za zalożenie rodziny i posiadanie dzieci. Na ziemi dającym zekat (zaka) i jalmużny zejdzie blisko nad ich glowami cień i będzie chronil ich od żaru mahszer. Ten stan będzie trwal do okolo tysiąca lat. Niektórzy będą posiadali minber (poduszkę) i będą się chronili w cieniu Arsz (Tronu Boskiego). Gwaltowność mahszer i żar slońca nie zaszkodzi im. Należą oni do upodobanych Allahu Teala. Podaje o tym jeden ze św. hadis (Buhari, Muslim): „Allahu Teala siedem grup ludzi będzie chronil w cieniu Arsz. Tego dnia nie będzie innego cienia. Do nich należą: 1-Sprawiedliwie rządzący państwem stojący na ich czele, gubernatorzy, 2-Mlodzież dokonująca ibadet, 3-Dokonujący salat w meczecie razem ze wspólnotą, 4-Dwóch muzulmanów kochających się ze względu na Allaha, 5-Piękna kobieta, która będąc namawiana do brzydkich czynów odmówila mówiąc, że boi się Allahu Teala, 6-Dający jalmużnę, który nie robil tego na pokaz tj. w ten sposób, że to, co dala prawa ręka lewa ręka nie wiedziala, 7-Ci, którzy placzą wypowiadając imię Allaha.” Oprócz nich weli-blogoslawieni ludzie, prawdziwi muzulmanie, walczący w imię Allaha, czyniący ludziom dobro i hojni muzulmanie będą znajdowali się w cieniu Arsz. Do tej grupy należą też męczennicy (szehid) polegli w imieniu Islamu. Im zostaną przyniesione z Dżennet dary i slodkie napoje owocowe. Zostaną ubrani w ubrania i w korony z Dżennet.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies