www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie - Cuda Muhammeda (alejhisselam)-6
www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
1 Grudzień 2017 Piątek - 13 RabiulAwwal 1439   
Strona odwrotna

Cuda Muhammeda (alejhisselam)-6

23.Pewna kobieta wyslala mu w prezencie miód. Prorok (alejhisselam) miód przyjąl i odeslal puste naczynie. Naczynie wrócilo do kobiety wypelnione miodem. Kobieta przyszla do Proroka (sallallahu alejhi we sellem) i spytala się: „Dlaczego Proroku (alejhisselam) nie przyjąleś mego prezentu? Czy zrobilam coś zlego?” Odpowiedzial: „Twój prezent przyjąlem. Ten miód, który widzisz jest urodzajem, którym Allahu Teala obdarzyl twój prezent.” Kobieta ta wraz ze swymi dziećmi jadla go miesiącami i nic z niego nie ubylo. Pewnego dnia przez nieuwagę wylala go do innego naczynia. Jedli z niego i miód się skończyl. Powiadomiono o tym Proroka (sallallahu alejhi we sellem). Odpowiedzial im na to: „Gdyby miód pozostal w naczyniu, w którym wyslano mi prezent, to do końca świata pomimo jedzenia z niego nie zmniejszylaby się jego zawartość.”

24.Ebu Hurejre opowiadal: „Przynioslem Prorokowi (sallallahu alejhi we sellem) kilka daktyli. Poprosilem o to, by odmówil modlitwę za ich urodzaj. Pomodlil się i powiedzial: Weź je i schowaj do torby. Jeśli będziesz chcial wziąć jedną z nich, to wsadź do torby rękę i wyciągnij. Nie rozrzucaj. Torbę, w której znajdowaly się te daktyle mialem w dzień i w nocy przy sobie. Jadlem je do czasów kalifatu szanownego Osmana. Dawalem także tym, którzy byli ze mną i biednych garściami obdarowywalem. W dniu, gdy polegl szanowny Osman, torba zginęla.”

25.Prorok Muhammed (alejchisselam) rozumial języki wszystkich zwierząt tak jak Prorok Salomon (alejhisselam). Często zdarzalo się, że zwierzęta skarżyly się Prorokowi (sallallahu alejhi we sellem) na swoich wlaścicieli i innych ludzi. O tym informowal blogoslawiony Prorok swoich towarzyszy. Podczas walk pod Hunain powiedzial on do swojego bialego mula o imieniu Duldul: „Zniż się.” Gdy Duldul zniżyl się, to wziąl z ziemi garść piachu i rozsypal go po niewierzących.

26.Wiele razy zdarzylo się, że Prorok dawal wiadomość o zdarzeniach, które zajdą w przyszlości. Te cuda dzieli się na trzy części. Pierwsza część to zdarzenia, które mialy miejsce przed jego czasami i odpowiedzi na zadawane mu pytania. Byly one powodem uwierzenia wielu niewierzących i zawziętych wrogów. Druga część to powiadamianie o tym, co dzialo się w jego czasach i to, co będzie mialo miejsce. Trzecia część to powiadomienie o tym, co zdarzy się po jego śmierci aż do końca świata na ziemi i w życiu pozagrobowym. Dalej przedstawimy kilka cudów z drugiej i trzeciej części.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies