www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
1 Sierpień 2018 Środa - 19 Zilkade 1439   
Strona odwrotna

Wierzenie muzulmanina

Wierzenie muzulmanina jest takie: każde dobro i zlo jest od Allaha. Każdy czyn dokonuje Allahu Teala. Z tego względu, że każdy czyn pochodzi od Allaha, jako muzulmanin powinno się okazać zgodę, ponieważ każda sprawa zachodząca u wierzącego jest na jego korzyść. W każdym stanie jest pożytek. Bez względu na to, jak trudny jest stan, ten, u kogo ten stan zachodzi powinien okazać zadowolenie.

Plemię Musa alejhisselama zwrócilo się do niego, żeby dowiedzial się od Allahu Teala, z jakiego czynu jest On zadowolony, żeby takie czyny robić. Przyszlo objawienie. Allahu Teala raczyl:

„Jeśli okażecie zadowolenie z przeznaczenia, to ja będę z was zadowolony. Moje zadowolenie jest związane z waszym zadowoleniem. Jeśli będziecie ze Mnie zadowoleni, to Ja będę z was zadowolony.”

Hadis szerif gloszą:

„Allahu Teala raczy, że jest zadowolony z tych, co są zadowoleni z przeznaczenia. Z niezadowolonego jestem niezadowolony i obdarzę go mękami.”

„Niezadowolony z przeznaczenia, nie podobającemu się i nie będący cierpliwy na zeslane przeze mnie nieszczęścia, niech szuka sobie innego ode mnie Pana! Niech nie znajduje się na ziemi jako mój sluga.” (Taberani)

Z tego względu, że nie ma innego Pana, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko być zadowolonym z każdego czynu Allahu Teala.

Piękną cierpliwością jest bycie zgodnym na nieszczęście, nie mówienie o tym nikomu i nie skarżenie się. W ten sposób zachowujący się zyska na ziemi i w życiu pozagrobowym ocalenie.

„Opowiadający o swoich klopotach nie należy do cierpliwych.” (I.Mawerdi)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies