www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
1 Maj 2019 Środa - 26 Szaban 1440   
Strona odwrotna

Noc Regaib

Pierwsza noc piątkowa w miesiącu Redżeb jest nazywana Nocą Regaib. Każda noc piątkowa jest wartościowa. Te dwie wartościowe noce będąc razem stają się jeszcze wartościowsze. Allahu Teala tej nocy obdarza wierzących laskami, nagrodami. Regaib znaczy dobrodziejstwo, laska. Wybaczy tym, którzy szanują tą noc. Tej nocy robiona modlitwa zostanie przyjęta, a takie ibadet jak: salat, post, jalmużna zostaną niezliczonymi nagrodami obdarzone.

Nie jest to noc, podczas której ożenil się ojciec naszego szanownego Proroka. Jest blędem mówić w ten sposób. Informować, że Prorok (sallallahu alejhi we sellem) uhonorowal świat wcześniej niż dziewięć miesięcy jest defektem i winą.

Tej nocy nie ma szczególnego salatu. Powinno się tą noc spędzić na ibadet, mający dlugi w salacie powinien przynajmniej odrobić zalegly jedno dzienny salat, nie mający zaleglości powinien robić salat nafile, powinno się czytać Święty Koran, modlić się, okazywać skruchę. Zyska się dużo nagrody, jeśli spędzi się dzień na poście, a nocy okaże się szacunek. Zawsze jest wielką zaslugą w blogoslawione noce poznawać wiedzę religijną, tj. czytać na ten temat książki uczonych sunna.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies