www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
1 Kwiecień 2019 Poniedziałek - 25 Radzab 1440   
Strona odwrotna

Blogoslawione żony i dzieci Proroka (sallallahu alejhi we sellem)

Blogoslawione żony naszego Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) to: 1.Hadidże-tul-kubra (radyjallahu anha), 2. Sewde (radyjallahu ancha), 3. Aisze (radyjallahu anha), 4. Dżuwejrije (radyjallahu anha), 5.Umm-i Habibe (radyjallahu anha), 6.Zejneb bint-i Dżahsz (radyjallahu anha), 8.Zejneb bint-i Huzejme (radyjallahu anha), 9.Hafsa (radyjallahu anha), 10.Mejmune (radyjallahu anha), 11.Safijje (radyjallahu anha). Blogoslawione żony naszego szanownego Proroka są matkami muzulmanów.

Nasz blogoslawiony Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) po raz pierwszy poślubil w wieku 25 lat starszą od siebie o 15 lat wdowę blogoslawioną Hadidże. Malżeństwo to trwalo 23 lata. Po śmierci blogoslawionej Hadidże przez 4-5 lat żyl samotnie będąc swoim dzieciom jednocześnie matką i ojcem. Ta ciężka sytuacja utrudniala mu prowadzenie slużby proroctwa. Przyjaciele jego widząc ten stan zaproponowali mu ponowne malżeństwo. I tak ponownie wybral on za żonę starszą wdowę Sewde bnt. Zema. Wtedy mial 53 lata. W dwa lata później w wieku 55 lat poślubil blogoslawioną Aisze. Podczas przygotowań do Hidżret dokonano zaręczyn. Po hidżret doszlo do ślubu w Medynie.

Wielożeństwo Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) spowodowane bylo wieloma przyczynami politycznymi i religijnymi. Poza blogoslawioną Aisze wszystkie żony szanownego Proroka byly wdowami. Niektóre malżeństwa zawarte zostaly z milosierdzia i dobrodziejstwa. I tak np. jedną z poślubionych żon byla córka Ebu Sufjan Ummu Habibe, którą niewierzący mąż Ubejdullah bin Dżasz zmuszal do wystąpienia z Islamu. Gdy powiedziala, że zgodzi się raczej na biedotę i śmierć niż wystąpienie z religii Muhammeda (alejhisselam), to rozwiódl się z nią. Ciesząc się oczekiwala na śmierć w nędzy. Po krótkim czasie jednak nie ona umarla, lecz jej byly mąż. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) slysząc o jej glębokiej wierze i o jej tragicznej sytuacji poślubil ją. W ten sposób wiara Ummu Habibe zostala wynagrodzona. Oprócz tego malżeństwo to stalo się jednym z powodów przyjęcia przez Ebu Sufjan (radyjallahu anh) w przyszlości Islamu.

Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) mial trzech synów: Kasyma, Abdullaha, Ibrahima i cztery córki: Zejnep, Rukajje, Ummu Gulsum i Fatima. Ibrahim byl synem z branki Marije, pozostale dzieci z żony Hatidże.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies