www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
1 Luty 2019 Piątek - 26 DzemazyjjelAwwal 1440   
Strona odwrotna

Piękny charakter i zwyczaje Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem)-3

24.Posiadal zaskakująco wielką duchową moc i odwagę. Podczas wojny Hunejn, gdy muzulmanie rozeszli się za zbieraniem trofeów, pozostal z trzema lub czterema żolnierzami. Niewierzący zjednoczywszy się nagle na nich napadli. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) stawil się przeciwko nim i nie pozwalal się pokonać. Tak zdarzylo się kilka razy. Bez względu na stan nigdy nie wycofywal się.

25.W książce pt. „Mewahib-i ledunnije” na końcu trzeciej części drugiego tomu napisane jest: Abdullah bin Omer powiedzial, że nie widzial silniejszego zapaśnika od blogoslawionego Proroka. Ibni Ishak powiedzial: W Mekce żyl znany zapaśnik o imieniu Rugane. Pewnego dnia Prorok (alejhisselam) spotkal go poza miastem i spytal się: „Ej, Rugane! Dlaczego nie zostajesz muzulmaninem?” Rugane odpowiedzial mu na to pytając się jego, czy ma świadka na to, że jest Prorokiem. Na to rzekl mu Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem): „Urządźmy zapasy. Czy uwierzysz, jeśli powalę ciebie na plecy?” Odpowiedzial, że uwierzy. Już na samym początku zaskoczyl Rugane powalając go na plecy, Rugane powiedzial wtedy, że zaszla pomylka i by jeszcze raz spróbowali. Znowu zostal pokonany i tak doszlo do tego, że zostal trzy razy powalony na plecy. W książce pt. Szewahid-un-nubuwwe” na początku trzeciego rozdzialu napisane jest: „Rugane powiedzial: Nie mialem w ogóle zamiaru przejść na Islam. Nie przyszlo mi też w ogóle do glowy, że zostanę pokonany. Teraz jestem bardzo zaskoczony, że jesteś ode mnie mocniejszy i podoba mi się to i prezentując Prorokowi polowę swego stada odszedl. Gdy blogoslawiony Prorok ruszyl w drogę do Mekki, to przybiegl do niego z powrotem Rugane i spytal się: Ej Muhammed! Jeśli mieszkańcy Mekki spytają się ciebie, skąd wziąleś to stado to, co im odpowiesz? Odpowiem, że Rugane mi je sprezentowal. Jeśli spytają się ciebie, dlaczego je tobie sprezentowal? Powiem, że mocowalem się z nim. Powalilem go na plecy. Spodobala mu się moja sila i dlatego dal mi. Czasem nie mów w ten sposób! Stracę moją chwalę i honor. Powiesz im, że slowa twoje mi się spodobaly i dlatego dalem tobie stado. Dalem slowo Allahowi, że nie będę nigdy klamal. W takim razie stado zabieram ze sobą. Jeśli zabierasz, to bierz! By uzyskać aprobatę Allahu Teala niech będzie mu poświęconych tysiąc stad! Rugane widząc taką wiarę blogoslawionego Proroka pokochal jej prawidlowość i od razu wypowiadając slowa „Kelime-i szehadet” zostal muzulmaninem.” Byl jeszcze jeden zapaśnik, nazywal się Ebul-Eswed-Dżumehi. Gdy stal na skórze z wola, to 10 ludzi pociągając skórą i rozrywając ją, nie potrafilo nim ruszyć. On też powiedzial, że jeśli Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) go pokona, to uwierzy. Podczas zapasów zostal pokonany, jednak nie uwierzyl.

26.Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) byl bardzo hojny. Ofiarowal setki owiec i wielblądów, sobie samemu nic nie zostawil. Wielu niewierzących widząc to dobrodziejstwo przechodzilo na Islam.

27.Gdy ktoś od niego coś chcial, to nigdy nie uslyszano, by powiedzial, że nie ma. Gdy mial, to dawal, a jak nie mial, to milczal. Cdn.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies