www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
9 Kwiecień 2019 Wtorek - 4 Szaban 1440   
Strona odwrotna

To zaproszenie jest dla wszystkich

*Allahu Teala zaprasza swoich poddanych do Raju. Islam jest nazwą zaproszenia do Raju. To zaproszenie jest dla wszystkich. Muzulmaninem nazywa się tego, kto przyjąl to zaproszenie, zaś kafirem (niewierzącym) tego, kto odmówil.

*Od wieków rozpoczynając od szanownego Proroka Muhammeda (salllallahu alejhi we sellem), wszyscy z Eshab Kiram, wszyscy uczeni sunna, wszyscy ewlija powiedzieli to samo:

Nie wierzcie sobie, nie ufajcie swojemu rozumowi, nie ufajcie swoim przyjaciolom, pieniądzom, majątkom. Poza Allahu Teala nikomu nie ufajcie. Poinformowali mówiąc: w końcu wszystko wam da przykrości.

*Usiądź, sprawdź, co chcesz, zrób rachunek. Wedlug czego? Wedlug tego, co ciebie chce: śmierć chce ciebie, Raj chce ciebie, Pieklo chce ciebie!

*Nefs zostal tak stworzony, że kategorycznie nie chce nic, co jest dobre. Dlaczego? Bo jego pożywieniem jest haram. Tzn. wszystko ma swoje pożywienie, pożywieniem nefsu są grzechy, haramy.

*Najprzyjemniejsze na świecie dla nefs jest obgadywanie wierzącego brata. Nefs zyskuje z tego wielką przyjemność. Nie tylko do samego rana, posadzi czlowieka na czterdzieści lat i nie zechce mu się nawet spać. Jest to coś strasznego, da mu taką przyjemność z mówienia o nim źle, wyśmiewania się z niego. Duch zostanie zrujnowany. Zostanie zalamany. Z tego względu nigdy nie mówcie na temat swoich braci w religii, nie sluchajcie też mówiących.

*Jak chcecie, by was Allahu Teala traktowal, tak wy traktujcie Jego poddanych. Jeśli wy zrobicie Jego poddanym dobry uczynek, to zyskacie od Allahu Teala dobro. Jeśli wy Jego poddanych skrzywdzicie, to Allahu Teala was skrzywdzi. Jeśli wybaczycie, to zyskacie wybaczenie.

*To, co daje smak sercu, duchowi, daje nefsowi przygnębienie. Smak ducha i smak nefsu są sobie przeciwne. Gdy jedno z nich zyska przyjemność, to drugie odczuje ból.

*Patrzcie na tych, co mają ze spraw ziemskich mniej od was. Jeśli będziecie tak robić, to będziecie wdzięczni Allahowi za wasz stan i to, co macie. Z ahiretem tak nie jest, robi się odwrotnie. Gdy pracując dla ahiret się dostanie, to będąc wdzięczni chciejcie jeszcze więcej. Starajcie się być tak, jak ci, co posiadają więcej ahiret, są lepsi. Nimi są uczeni sunna. Jeśli tak będziecie robić, to nie wpadniecie w dumę i znajdziecie się na drodze tych, co należą do najlepszych.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies