www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
8 Listopad 2019 Piątek - 11 RabiulAwwal 1441   
Strona odwrotna

Dar malo spania

Jedną z oznak umilowania przez Allaha jest malo spanie. W nocy bardzo malo, a w dzień bardzo dużo spać, jest powodem chorób. Malo jedzenie daje cialu spokój, zaś malo spanie duchowi. Dużo spać jest szkodliwe. Dużo jedzący i pijący, jeśli nawet nie będzie chcial, to i tak będzie dużo spal. Powinno się malo jeść i malo spać. Dużo jedzący pije dużo wody. Dużo pijący wody dużo śpi. Dużo śpiący większość życia spędza na spaniu, a to jest mu przeszkodą w zdobycia zysku na ziemi i dla życia pozagrobowego.

Wiedz o tym, że sen jest równy śmierci. Końcem nieuwagi jest ogień. Dużo spać jest nieszczęściem, powodem żalu. Malo spanie jest dla serca polyskiem, dużo zaś biedą. Dużo spać jest brzydkie, stratą czasu. Pustemu żolądkowi nie chce się spać, malo śpiącemu nie przyjdzie lęk. Lubiący spać nie zyska tego, czego pragnie, nie zobaczy darów, które są rozdawane w nocy. Allahu Teala każdej nocy raczy: „Czy nie ma modlących się, a przyjmę ich modlitwę.” (Buhari)

Malo jedząc oczyść swoje serce, sen schowaj dla grobu! Malo spanie jest darem, dużo spanie jest nieuwagą. Nieuwaga jest zaś szkodliwa, oczernia nasze serce. Jeśli chcesz się uratować, to malo jedz, malo śpij, malo mów!

„Uciekającemu od Piekla, pragnącemu Raju sen nie wejdzie do oczu.” (I. Mende)

„Jednym z tego, czego najbardziej się boję, jest dużo spanie.” (Dejlemi)

„Najwartościowszym czynem jest robienie salatu w nocy, gdy wszyscy śpią.” (Dżennet Jolu)

„Spanie po jedzeniu jest powodem twardnienia serca.” (Ibni Madże)

„Spanie rano jest powodem bezsilności, lenistwa, ociężalości i zapominania.” (I. Mawerdi)

„Nie śpijcie po salacie porannym do wschodu slońca!” (Bejheki)

„Rano śpiący stanie się cierpiącym na bóle pleców i kręgoslupa.” (I. Szarani)

„Spanie rano jest nie na czas, trochę w poludnie korzystne, pod wieczór glupotą.” (I. Mawerdi)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies