www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
8 Kwiecień 2021 Czwartek - 26 Szaban 1442   
Strona odwrotna

W religii nie ma osobistego poglądu

W religii nie ma miejsca na osobiste poglądy. W religii bazą są przekazy. Islam jest religią zdrowego rozsądku opartą na przekazach. Zdrowy rozsądek to rozum nie popelniający blędu. U kogoś wg jego rozumu może być coś nieprawidlowego, a u tego, kto ma zdrowy rozsądek może być prawidlowe. Gdyby religia byla wg rozumu, to byloby tyle religii, ile jest ludzi. W Islamie jest wiele spraw, które pojąć rozumem jest niemożliwe. Jednak nie ma w nim nic, co nie byloby niezgodne ze zdrowym rozsądkiem.

Niektórzy mówią, że Islam już powinien się zmienić wg potrzeb ludzi, że technika dokonala postępów i powinno się przyjąć cywilizację europejską, kobiety powinny posiadać więcej wolności.

Imam Rabbani (rahmetullahi alejh) glosil:

„Występują tacy, co mówią, że poprzez dokonanie zmian, poprawienie religii religia zostanie uzupelniona. Gdy tymczasem religia nie ma braków. W Świętym Koranie gloszone jest: „Dzisiaj dla was religię zakończylem, będące nad wami dary uzupelnilem, dając wam jako religię Islam jestem zadowolony.” Uważać, że religia ma braki, starać się ją uzupelnić (robić reformy) jest zaprzeczeniem temu wersetowi.” (Mektubat 260)

Ludzie nie doprowadzili do powstania religii, by mogli ją zmienić. Ludzie nie są w stanie ustalić, jak powinna się ubierać kobieta. Wierzący w Allahu Teala powinien wierzyć tak, jak On powiedzial i jeśli będzie podporządkowany, to zyska jeszcze większe dary. Powinien powiedzieć, że jeśli wszystko nie robi, to jednak we wszystko wierzy, przyjąl to i podoba mu się. Inaczej przyzwyczaić się do grzeszenia i mówić, że w tym wieku, jak może być to grzechem, jest nie uwierzeniem Allahu Teala.

W ten sposób się wypowiadający nie wierzą w Allahu Teala, gdyby wierzyli, to tak by nie mówili. Czyżby Allahu Teala wszystko nie wiedzial, nie wiedzial o dzisiejszych spoleczeństwach? W Islamie reforma oznacza, że nie wierzy się Allahu Teala, albo traktuje się Allahu Teala jako proste stworzenie, które tej pracy dobrze nie wykonalo.

Zmieniać religię, bo ma taką potrzebę spoleczeństwo, jest burzeniem religii. Szanowny Prorok glosil: „Uczeni są moimi spadkobiercami.” (Tirmizi)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies