www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
5 Sierpień 2018 Niedziela - 23 Zilkade 1439   
Strona odwrotna

Post grzeszącego

Niektórych slowa: „Nie robiący salatu, pijący alkohol lub popelniający inne grzechy nie powinien na próżno pościć” są sprzeczne z naszą religią. Kilka grzechów popelnić nie oznacza, że powinno się robić też i inne. Popelniający grzech podczas postu będzie pozbawiony wielkiej zaslugi, jaką zyskuje się za poszczenie. Jednak nie będzie pytany w ahiret, dlaczego nie pościl. Dlug poszczenia będzie mial odprawiony. A nawet dzięki dobrodziejstwu postu zyska możliwość uciekania od pozostalych grzechów.

Imam Rabbani (rahmetullahi alejh) powiedzial:

„Do wielkiego daru należy okazać skruchę ze wszystkich grzechów i uciekać od nich. Jeśli tego się nie zrobi, to z niektórych grzechów okazać skruchę jest też darem. Poprzez blogoslawieństwo Allahu Teala może zostanie się obdarzonym darem zyskania skruchy ze wszystkich grzechów. Jeśli nie zyska się wszystkiego, to nie powinno się tracić wszystko.” (Mektubat, 2 część. 66 list)

Salat w porównaniu z postem jest jeszcze ważniejszy, jednak nie powie się temu, kto nie robi salatu, żeby „nie pościl.” Przeciwnie powie się; „Jeśli nie robisz salatu, to przynajmniej nie opuszczaj postu.” Ten, kto dokonuje wielkiego grzechu poprzez nie robienie salatu, nie poszcząc zyskuje jeszcze więcej grzechów.

Jak ilość grzechów bardzo się zmniejszy, tak dobrze jest. Ze względu na lęk przed Allahu Teala zrezygnować z popelnienia grzechu jest oznaką wiary. Hadis szerif glosi: „Podczas calego życia jeden raz wspominający Allahu Teala lub bojący się Jego muzulmanin zostanie wyciągnięty z Piekla.” (Tirmizi)

Pewien mlody czlowiek powiedzial szanownemu Prorokowi: „Te trzy grzechy nie potrafię opuścić: klamanie, cudzolożenie i picie alkoholu.” Resulullah odpowiedzial: „Z tych trzech grzechów jeden, tj. klamanie ze względu na mnie opuść.” Mlody czlowiek zgodzil się na to i odszedl. Później, gdy chcial popelnić pozostale dwa grzechy, to pomyślal sobie, że jak Prorok go się spyta, czy popelnil pozostale grzechy i jak odpowie, że nie popelnil, to sklamie. Jeśli powie, że popelnil, to zostanie ukarany. I tak z dwóch pozostalych grzechów zrezygnowal. (Szira)

Slowa Szehady wypowiadający i potwierdzający sercem staje się muzulmaninem. Popelniając grzechy nie odchodzi on od wiary. Hadis szerif glosi: „Dżebrail alejhisselam powiedzial: Daj dobrą nowinę wspólnocie: ci, którzy umrą nie robiąc Allahu Teala wspólników (szirk), pójdą do Raju. Ja zaś trzy razy spytalem się: Czy też do Raju wejdą ci, co kradli i cudzolożyli? Powiedzial: Tak, też ci, co kradli i cudzolożyli, pójdą do Raju. Później powiedzial: Jeśli nawet pili alkohol, to pójdą do Raju.” (Buhari, Muslim, Bezzar) (Ale dopiero po odcierpieniu kary za te grzechy pójdą do Raju.)

Te dobre nowiny nie powinny jednak naprowadzać czlowieka do popelniania grzechów! Każdy grzech oczernia serce, prowadzi do kufur (wystąpienia z Islamu) i może być powodem do wiecznego bycia w Piekle. Gniew Allahu Teala jest ukryty w grzechach, dlatego też powinno się uciekać od każdego grzechu. Belam-y Baura byl bardzo pobożnym wielkim uczonym i przez jeden grzech stal się niewierzącym. Popelniający grzech powinien od razu okazać skruchę. (K.Saadet)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies