www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
4 Grudzień 2023 Poniedziałek - 20 DzemazyjjelAwwal 1445   
Strona odwrotna

Cuda Muhammeda (alejhisselam)-9

43.Patrząc na matkę Abdullaha bin Abbasa (radyjallahu Teala anhum edżmain) powiedzial: „Urodzisz syna. Gdy się urodzi, przynieś go do mnie!” Gdy przyniesiono dziecko, to wyrecytowal do jego ucha ezan i ikamet (slowa wzywające do modlitw), blogoslawioną śliną posmarowal usta dziecka. Dal mu na imię Abdullah i kladąc matce na kolana powiedzial: „Zabierz ze sobą ojca kalifów.” O tym uslyszawszy ojciec dziecka Abbas (radyjallahu anh), gdy spytal się Proroka (sallallahu alejhi we sellem), co to znaczy, to uzyskal odpowiedź: „Rzeczywiście tak powiedzialem. To dziecko jest ojcem kalifów. Wśród nich będzie znajdowal się ten, kto będzie razem z Mehdi i Jezusem (alejhisselam) dokonywal salatu.” W państwie Abbasydów bylo wielu kalifów. Wszyscy oni pochodzą z rodu Abdullaha bin Abbasa.

44.Pewnego dnia Prorok (sallallahu alejhi we sellem) powiedzial: „W mojej wspólnocie powstanie grupa, która będzie się skladala z wielu ludzi nazywanych rafizitami. Oni odlączą się od religii islamskiej.”

45.Modlil się o dobro i pomyślność swoich towarzyszy. Wszystkie te modlitwy zostając przyjęte przez Wielkiego Allaha przyniosly im wiele korzyści. Ali (radyjallahu anh) opowiadal, że gdy Prorok (sallallahu alejhi we sellem) chcial go wyslać do Jemenu jako gubernatora, to powiedzial on: „O, Proroku Wielkiego Allaha! Ja nie mam żadnego pojęcia o gubernatorstwie. Wtedy to Prorok (sallallahu alejhi we sellem) polożyl na jego klatce piersiowej swoje blogoslawione ręce i powiedzial: O Stworzycielu! Jego serce napelnij prawdą! Pozwól mu zawsze mówić prawdę! Potem przychodzące do mnie skargi od razu rozstrzygalem i dawalem prawidlowy wyrok.”

46.Dziesięć osób, którym Prorok (sallallahu alejhi we sellem) zwiastowal radosną nowinę, że pójdą do Raju nazywa się Aszere-i Mubeszszere. Podczas walk w Uhud za jednego z nich tj. Sa’d ibn Ebu Wakkas (radyjallahu anh) Prorok (sallallahu alejhi we sellem) modlil się do Allahu Teala: „O Stworzycielu! Jego strzaly doprowadź do celu i przyjmij jego modlitwy!” Potem każda modlitwa Sa’da zostala przyjęta i każda rzucona strzala trafiala na wroga.

47.Synowi swojego wujka Abdullah bin Abbasowi (radyjallahu Teala anhuma) kladąc na czole swoje blogoslawione ręce modlil się: „O Stworzycielu! Uczyń z niego wielkiego uczonego w religii i mędrca! Obdaruj go wiedzą ze Świętego Koranu!” Później stal się on znawcą wszystkich nauk tamtych czasów, a szczególnie wiedzy komentarza Świętego Koranu, św. Hadis i prawa islamskiego. Sahabe i ich następcy tj. Tabiin nauczyli się wszystkiego od niego. Znany byl imionami „Terdżuman al-Koran,” „Behr al-Ilm” i „Reis al-Mufassirin”. We wszystkich krajach muzulmańskich bylo pelno jego uczniów.

48.Pomodlil się za swego slugę Enes bin Malik (radyjallahu Teala anh) w te sposób: „O Stworzycielu! Obdarz go wielkim majątkiem, licznym potomstwem i dlugim życiem! Wybacz jego grzechy!” Z biegiem czasu majątek jego powiększyl się, pola każdego roku przynosily urodzaje, posiadal ponad sto dzieci i żyl 110 lat. Pod koniec swojego życia powiedzial: „O Stworzycielu! Przyjąleś trzy modlitwy, które odmówil za mnie Prorok (sallallahu alejhi we sellem), obdarzyleś mnie darami! Jak będzie przypadkiem z tą czwartą modlitwą o wybaczenie grzechów?” i uslyszal glos: „Czwartą modlitwę przyjąlem. Raduj się!”


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies